Czy garaż to dobre miejsce na przechowywanie jedwabnej pościeli?

Uwielbiasz jedwab? Wykonaj te proste kroki, aby cieszyć się jedwabną pościelą i odzieżą przez lata. Jedwab wytwarzany jest z wydzielin jedwabników i został po raz pierwszy odkryty w Chinach tysiące lat temu. Chińczycy zachowali tajemnicę jedwabiu dla siebie aż do XIII wieku. Jedwab zawsze był luksusowym materiałem, ale wymaga specjalnej pielęgnacji. Chociaż jest to mocna tkanina, jest wrażliwa na światło, na chemikalia, takie jak lakier do włosów i płyny ustrojowe, takie jak pot.

Chociaż jedwab jest najczęściej używany do ubrań, jest również używany do innych celów, takich jak zasłony i pościel jedwabna. Poniższe wskazówki dotyczą wszystkich rodzajów jedwabnych przedmiotów, choć część ryzyka zabarwienia nie dotyczy bielizny domowej.

Aby chronić jedwabną odzież, zawsze należy w pierwszej kolejności (w razie potrzeby) zastosować chemikalia, takie jak lakier do włosów lub perfumy, i pozwolić, aby substancje te dokładnie wyschły. Nigdy nie używaj lakieru do paznokci ani zmywacza do paznokci podczas noszenia jedwabnej odzieży, ponieważ wszelkie rozlania spowodują trwałe zabrudzenie. To już powala uzyskać odpowiedź na pytanie o to, czy garaż jest dobrym miejscem na przechowywanie jedwabiu. Biorąc pod uwagę wszystkie substancje i chemikalia, jakie można tam znaleźć i potencjalnie rozlać: absolutnie nie!

Jeśli pomimo wszystkich środków ostrożności Twoja jedwabna odzież czy pościel zostanie poplamiona, możesz zwrócić się o pomoc do lokalnej pralni chemicznej. Efekt końcowy ich starań zależy od plamy. Świeże plamy z potu można usunąć, piorąc pościel/odzież. W przypadku starszych plam trzeba spryskać obszar rozcieńczonym octem. Aby coś zaradzić na bardziej uporczywe przebarwienia, użyj mieszanki zmiażdżonej aspiryny i ciepłej wody. Nakładaj na plamę przez dwadzieścia minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Oczywiście, jeśli przedmiot jest czyszczony na sucho, to naprawdę nie masz wyboru, jak tylko wydać pieniądze.

bramy koszalinZawsze przechowuj jedwab w suchym, ciemnym miejscu. Materiał ten jest bardzo wrażliwy na światło i pozostawi bezbarwne i wyblakłe obszary. Nie można go też przechowywać w plastiku, ponieważ tkanina musi oddychać. W przypadku jedwabnych zasłon dobrze jest zawiesić barierę w postaci firanki przed światłem między zasłonami a oknem. Chroń swoje jedwabne zasłony za pomocą żaluzji lub firanek.

Większość, ale nie wszystkie wyroby jedwabne wymagają czyszczenia na sucho. Najlepiej przeczytać etykietę i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu jedwabnych ubrań, pościeli i natychmiast w przypadku zabrudzeń – zainterweniuj!

Przestrzegając tych prostych zasad, możesz mieć pewność, że Twoja jedwabna pościel oraz oczywiście ukochane wzory, jeśli chodzi o jedwabne ubrania zachowają piękno i blask, zapewniając przyjemność przez wiele, wiele lat. Na pewno to docenisz i z przyjemnością z tego skorzystasz, jeśli tak jak na wstępie podkreślono – jesteś prawdziwym fanem jedwabiu jako tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *