Przeprowadzka i lodówka: jak ułatwić cały transport?

Jeśli przeprowadzasz się do innego domu, prawdopodobnie będziesz musiał przewozić liczne urządzenia kuchenne, z których jednym jest lodówka z zamrażarką. Bardzo ważne jest, aby lodówka była transportowana z ostrożnością, aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wydać setki złotych na nową lodówkę z zamrażalnikiem tylko dlatego, że nie była przygotowana do transportu.

Mając powyższe na uwadze, poniżej znajdziesz nasze wskazówki dotyczące przygotowania lodówki do transportu.

Opróżnij lodówkę

Chociaż może wydawać się oczywiste, musisz opróżnić wszystko z lodówki. Łącznie z magnesami i tak dalej. Jeśli robisz to na ostatnią chwilę i jesteś w trakcie dużej przeprowadzki prawdopodobnie najłatwiej jest pozbyć się wszystkich artykułów spożywczych i napojów.

Usuń półki

To niezbędny krok. Musisz usunąć wszystkie części, które można wyjąć z lodówki, w tym tace, półki i inne ruchome elementy. Sugerujemy zawijanie półek w ręczniki lub folię bąbelkową w celu ochrony i wyraźnego oznaczenia pudełek używanych do ich transportu. W niektórych przypadkach można uzyskać, po prostu zabezpieczając półki taśmą, jednak zamiast tego jest o wiele bezpieczniej je usunąć.

Rozdziel lodówkę z zamrażarką (jeśli jest to możliwe)

Wyjmij wtyczkę i zwiń kabel zasilający, przykręcając go do ciasnego pakunku i przymocuj do urządzenia, aby nie zawieruszyło się to podczas transportu.

Czas na zamrażarkę

Przed przeprowadzką należy się upewnić, że zamrażarka została rozmrożona, szczególnie w przypadku znacznego nagromadzenia szronu. W zależności od zamrażarki, ilości szronu i temperatury w pomieszczeniu zajmie to od sześciu do ośmiu godzin, więc nie zapominaj o tym! Daj sobie dużo czasu na zrobienie tego i zaplanuj z wyprzedzeniem. Sugerujemy znaleźć czas na rozmrożenie przez noc, o ile masz wystarczającą liczbę pojemników itp., aby zebrać wodę. Po zakończeniu rano, po prostu wytrzyj zamrażarkę, aby pochłonąć nadmiar wody.

Czyszczenie lodówki

Jeśli masz czas, warto wyczyścić lodówkę. Użyj płynu dezynfekującego, aby wytrzeć wewnętrzne powierzchnie, półki na tace i szuflady.

Zamknij i zabezpiecz drzwi lodówki

Upewnij się, aby zabezpieczyć drzwi zamrażarki, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Jeśli jednak się uszkodzą – zerknij tutaj https://www.rtvagd.net/lodowka-do-zabudowy/ na lodówki do zabudowy jako alternatywa. Przewód z bungee lub mocna lina to zazwyczaj dobra opcja, by jednak tego uniknąć. Jeśli twoja lodówka z zamrażarką jest wersją z podwójnymi drzwiami, połącz ze sobą klamki drzwi. Zawsze musisz upewnić się, że są one prawidłowo połączone – upewnij się, też że nie zbyt ciasno, ponieważ nie chcesz, aby drzwi były źle wyrównane. Taśma jest opcją, jednak nie zalecamy tego, ponieważ często pozostawia lepkie osady i może nawet uszkodzić wykończenie niektórych urządzeń.

Transport lodówki

Pomoc drogowa HamburgZawsze korzystaj z pomocy przy przenoszeniu lodówki – zawsze z pomocą wózka i z pomocą dwóch osób. Należy użyć ruchomego wózka, który:

  • jest wystarczająco duży

  • wystarczająco wytrzymały

  • posiada napompowane koła gumowe.

Przesuń lodówkę na ciężarówkę i zabezpiecz ją w pozycji pionowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *