Przeprowadzka z pralką – jak to zrobić mądrze?

Samodzielne przenoszenie pralki może okazać się trudniejsze niż myślisz. Istnieje kilka głównych powodów, dla których zadanie przemieszczania pralki przed tobą może być prawdziwym wyzwaniem, jeśli nie zdecydujesz się na zatrudnienie profesjonalnych ekspertów w tej dziedzinie:

  • Pralki są raczej ciężkie. Ile waży pralka? Średnio pralki ważą około 70 – 90 kg.
  • Pralki są duże. Oprócz ogromnej wagi pralki są również ogromne. Większość pralek ma mniej więcej ten sam rozmiar i kształt, dzięki czemu łatwo je zmieścić w standardowej przestrzeni kuchennej. Na przykład większość pralek ładowanych od przodu ma około 850 mm szerokości i około 600 mm głębokości.
  • Pralki wymagają obszernego przygotowania przed ruchem. Przenoszenie pralki nie polega wyłącznie na odłączeniu urządzenia od zasilania, załadowaniu go na ruchomy wózek i wyniesieniu z domu. Etap przygotowania obejmuje odłączenie pralki od źródła zasilania, odcięcie dopływu wody, opróżnienie węży wodnych, umieszczenie śrub transportowych i wiele innych. C

Jak możesz sobie wyobrazić, najlepszym sposobem na przeniesienie pralki jest zatrudnienie doświadczonych operatorów, którzy wykonają to zadanie za Ciebie – szybciej i bezpieczniej niż kiedykolwiek możesz to zrobić samodzielnie. Możesz jednak chcieć to zrobić samodzielnie – zwykle w celu zaoszczędzenia pieniędzy, często jednak po podjęciu takiej decyzji najlepszą rzeczą, jaką będziesz musiał zrobić będzie sprawdzić ranking pralek … celem zakupu nowej.

Jeśli tak jest, zrób sobie przysługę i po prostu postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby samodzielnie przenieść pralkę i kto wie, może nawet jej nie uszkadzając?

Co zrobić przed przeniesieniem pralki?

Oto kilka pierwszych kroków, które musisz wykonać, przenosząc pralkę:

Krok 1. Zabezpiecz dłonie

Całkowite samodzielne przemieszczanie pralki jest zbyt niebezpieczne ze względu na ogromną wagę i duże wymiary urządzenia gospodarstwa domowego. W tym przypadku „sam” NIE oznacza, że ​​musisz wykonać to wymagające zadanie samodzielnie – oznacza to po prostu, że nie będziesz zatrudniał profesjonalnych pracowników do pracy.

Ostatecznie potrzebujesz co najmniej kilku pomocników, aby przenieść pralkę z domu do domu.

Krok 2. Wynajmij lub kup wózek na urządzenia

Teraz, gdy znasz średnią wagę pralki musisz zdać sobie sprawę, że nie możesz podnosić i przenosić urządzenia tylko gołymi rękami. To niemożliwe.

Dlatego musisz zabrać ruchomy wózek, aby wyrzucić ciężki przedmiot z bieżącego domu, załadować go na poruszający się pojazd, a następnie przetransportować do nowego domu lub mieszkania – szybko i bezpiecznie.

Wynajem wózka na sprzęt zalecany jest od lokalnej firmy przeprowadzkowej lub lokalnej agencji wynajmu ciężarówek. Alternatywnie możesz dokonać dobrej inwestycji i kupić ruchomy wózek dla siebie – w ten sposób będziesz mieć ten bardzo przydatny element do przenoszenia sprzętu za każdym razem, gdy będziesz się wyprowadzać.

Czego potrzebujesz, aby przenieść pralkę? W pewnym momencie podczas przenoszenia pralki będziesz musiał przykryć urządzenie grubymi kocami, aby zabezpieczyć je przed przypadkowym uderzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *