Jak przerobić garaż w pokój – kilka kroków na początek

Przekształcenie garażu w dodatkowy pokój zwiększa przestrzeń mieszkalną w domu, często bez kosztów poważnych zmian konstrukcyjnych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pokoju zabaw dla dzieci, sypialni nastolatka (zobacz tutaj: http://www.kaim.work/urzadzamy-pokoj-nastolatka-praktyczny-poradnik/) czy biura domowego, zmiana garażu może załatwić sprawę.

Jeśli chodzi o ściany, źródło ogrzewania i nową podłogę, to, co kiedyś było miejscem dla samochodu rodzinnego, może stać się pokojem rodzinnym – dla wszystkich!

Krok 1

Zdejmij bramę garażową, chyba że planujesz zrobić trzysezonowy pokój z przesuwnym ekranem lub szklanymi drzwiami. Zbuduj ścianę zamykającą się w otworze drzwi garażowych, zawierającą okno, jeśli jest to częścią twojego projektu.

Krok 2

Zaizoluj ściany, ponieważ większość garaży jest chłodna i nie ma żadnych. Dodaj izolację w tym miejscu i przykryj ją płytą kartonowo-gipsową, lub powiesz ją w ściany, a następnie przykryj. Użyj dodatkowej warstwy, jeśli instalujesz własne arkusze izolacyjne. Rozważ zatrudnienie profesjonalisty, jeśli planujesz skorzystać z instalacji wdmuchiwanej.

Krok 3

Dodaj szafę lub, jeśli jest to część twojego planu, łazienkę na tym etapie renowacji. Zainstaluj oświetlenie, które pasuje do reszty domu. Ustal, czy garaż można podłączyć do głównego źródła ogrzewania domu. Jeśli nie, zainstaluj alternatywne źródło ogrzewania. Upewnij się, że drzwi łączące wejście z garażu do reszty domu są zachęcające.

Krok 4

Pomaluj wnętrze pokoju. Następnie zainstaluj dywan na betonowej podłodze lub utwórz nową podłogę z laminatu lub płytki. Udekoruj nowy pokój swoim motywem i dodaj meble.

Garaże pierwotnie miały pomieścić samochody i jako takie są to długie i wąskie przestrzenie, które mogą sprawić, że zamieniają się w przestrzeń życiową bez odrobiny pomysłowości. Oznacza to, że najlepsze pomysły na konwersję garażu będą wymagały pewnego rodzaju przebudowy istniejącego parteru, aby jak najlepiej zintegrować dodatkową przestrzeń.

Warto zburzyć lub zmienić położenie ścian w ramach konwersji garażu, aby zmaksymalizować potencjał dodatkowej przestrzeni. Możesz wybrać schemat planu otwartego lub zamkniętego w zależności od pożądanego zastosowania do konwersji.

Bez względu na powód, dla którego chcesz przebudować garaż, być może Twoja kuchnia była zbyt mała, potrzebujesz pomieszczenia gospodarczego lub miejsca do przechowywania hobby lub pracy w domu, w sieci znajdziesz ogrom świetnych pomysłów na przebudowę garażu.

Popularnym pomysłem na przebudowę garażu jest przeniesienie salonu (lub stworzenie spójnej kuchni / jadalni / salonu. Otwórz przestrzeń, burząc wewnętrzne ściany – możesz nie tylko poprawić przepływ swojego domu, ale także zrobić mały, ciemny dom wydaje się o wiele bardziej przestronny. Podobnie, jeśli chcesz uzyskać dodatkowe miejsce, które pomoże Ci cieszyć się hobby w domu, utworzenie specjalnej strefy to świetny pomysł na przekształcony garaż.

blaty z konglomeratu warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *