Przerwa na drzemkę w pracy? Rewolucja na polskim rynku!

cdl-truck-drivers-need-sleep-apnea-testing

Jest takie polskie przysłowie: „Jak Polak głodny – to zły, jak najedzony – to mu się spać chce”. W obu „emocjonalnych” stanach na jakąkolwiek pracę nie ma szans. Wyobraźmy sobie pracujące, głodne biuro, ukradkiem spoglądające na zegar w oczekiwaniu przerwy na lunch. A po tym lunchu – to samo biuro – również ukradkiem ziewające po kątach. Czy nie lepiej zastosować w owym biurze dobre materace wypoczynkowe? Może to się wydawać dziwne, jednak jest jak najbardziej polecane. Przy takim wyposażeniu biura, lub innych miejsc pracy, (oczywiście w innym pokoju) sama kadra pracująca będzie bardziej wydajna i tym samym przysporzy pracodawcy większych zysków.

Materace na rynku polskim

Jest wiele materacy na polskim rynku. Począwszy od tych najprostszych i jednocześnie najtańszych, aż po tzw. „ferrari wypoczynkowe”. Oczywiście pracodawca nie musi tu korzystać z najdroższych opcji, jednak i te najtańsze nie są pożądane z tej prostej przyczyny, iż nie są zbyt trwałe i mogą ulegać swoistym „awariom”. Można wyróżnić kilka głównych rodzai materacy. Są to m.in. materace sprężynowe, piankowe, lateksowe, termoelastyczne.

desnoran czy wartoDo materacy sprężynowych można zaliczyć materace kieszonkowe, gdzie zastosowano tzw. „kieszonki” z materiału, w których znajdują się sprężyny. Dzięki temu, można uniknąć swoistego dźwięku przy siadaniu, kiedy sprężyna się ugina, ponieważ jest ona schowana w materiałowej kieszonce i nie ma kontaktu fizycznego z inną sprężyną. Taki materac jest bardzo trwały, dobrze dopasowuje się do ciała, szczególnie polecany dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Kolejnym materacem wartym wyróżnienia, może być materac piankowy z wysokoelastycznej pianki, dobrze dopasowujący się do kształtu ciała, oraz mający dobre podparcie dla kręgosłupa. W tym wypadku należy uważać, aby nie kupić materaca ze zwykłej pianki poliuretanowej, ponieważ nie zapewnia ona wygodnego spania na dłuższa metę.

Materac lateksowy, to kolejna propozycja dla wygodnego snu. Są to materace, które nie posiadają żadnych elementów mogących wydawać jakieś dźwięki (zerknij na ten model materac lateksowy Dual). Są ciche, oraz posiadają duża odporność na odkształcenia. Materace lateksowe można śmiało polecić dla alergików, ponieważ ich kanalikowa budowa zapewnia wewnętrzną cyrkulację powietrza. Posiadają także właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, które zapobiegają rozmnażaniu się drobnoustrojów. Kolejnym materacem godnym polecenia może być materac termoelastyczny, który „współpracuje” z ciałem śpiącego, wykorzystując jego ciepło.

Dopasowuje się on do kształtu ciała właśnie pod wpływem jego ciepła i nacisku. Jest niczym „druga skóra”, używana podczas snu. Materace termoelastyczne posiadają także porowata strukturę, która zapewnia lepsze krążenie krwi. Są szczególnie polecane dla kobiet w ciąży, oraz osób, które mają problemy ortopedyczne, jak np. zapalenie stawów, czy inne schorzenia, z którymi często borykają się osoby po urazach, czy innych wypadkach, oraz chorobach. Generalnie materace w zakładach pracy są jak najbardziej pożądane.

Jeden komentarz dla wpisu “Przerwa na drzemkę w pracy? Rewolucja na polskim rynku!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *