Przewóz osób do Anglii – co jeśli musisz podróżować ze zwierzakiem?

Podróżowanie za granicę nie jest dla większości osób nowością i każdy pokonywał różne zagraniczne trasy samolotem, samochodem czy też busem. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy do podróży trzeba się bardzo dobrze przygotować. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy chcemy podróżować ze zwierzętami. Wtedy warto zadbać o spełnienie wszystkich formalności, a także upewnienie się, czy dany przewoźnik w ogóle dopuszcza możliwość przewozu zwierząt.

Jeśli chcemy jechać w trasę do Anglii ze zwierzęciem, musimy najpierw dobrze zapoznać się z przepisami dotyczącymi zarówno wywozu zwierząt z Polski, jak i ich przywozu do Anglii. Polskie i angielskie przepisy mogą się pod tym względem nieco różnić. Im więcej będziemy mieć wiedzy, tym lepiej unikniemy wszystkich trudności i rozczarowań, jakie mogą pojawić się nam po drodze. Pamiętajmy też, że nie należy bazować na naszej pamięci i na tym, że kiedyś zwierzę przewieźliśmy bezproblemowo. Przepisy się zmieniają, dodatkowo Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, co również ma wpływ na zróżnicowanie polskich i brytyjskich przepisów.

Zadbaj o dokumenty dla zwierzaka

Aby zwierzę bez problemu przejechało przez granicę, musi mieć wszystkie niezbędne dokumenty. Ważna jest książeczka zdrowia ze wszystkimi obowiązującymi i aktualnymi przepisami. Zwierzę musi być zachipowane, a także posiadać paszport. Wiele zależy od państwa, do którego zwierzę chcemy przewieźć. Niektóre kraje mają bardzo restrykcyjne zasady dotyczące przewozu zwierząt. Co więcej, wiele zależy również od rodzaju zwierzęcia. Podczas gdy psy i koty można przewozić na podstawie dosyć ogólnych przepisów, sporo problemów może się pojawić, gdy chcemy przewozić bardziej egzotyczne gatunki zwierząt. Jeśli chcemy jechać ze zwierzęciem za granicę, musi być ono odpowiednio przygotowane do podróży. Najlepiej posiadać zabezpieczony i wygodny transporter, w którym zwierzę będzie mogło bezpiecznie i spokojnie przebyć podróż. Zawsze warto też się zastanowić, czy aby na pewno musimy jechać ze zwierzakiem. Dla czworonogów i innych pupili taka zmiana może być bardzo stresująca i powodować sporo dolegliwości.

Zapytaj o zgodę przewoźnika

Podróżowanie ze zwierzętami jest uwarunkowane wieloma formalnościami także ze względu na to, jaki środek transportu wybieramy. Inne zasady obowiązują w transporcie lotniczym, inne, gdy wieziemy zwierzaka własnym samochodem, a jeszcze inne, gdy wybieramy się za granicę busem. Już na etapie rezerwowania biletów warto sprawdzić, czy jest możliwość podróżowania ze zwierzęciem i jakie wtedy trzeba spełnić warunki. Jeśli się nie dopytamy, może się okazać w momencie wyjazdu, że nie wsiądziemy do busa czy autokaru ze zwierzakiem, a więc będziemy mieć sporo dodatkowych problemów. W poszukiwaniu wygodnych i komfortowych dojazdów do Anglii, warto szukać dobrych i sprawdzonych busów, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych pasażerów. Na http://busdoanglii24.pl znajdziemy dobre usługi przewozowe, rozbudowaną ofertę i komfort jazdy. Dzięki temu każda podróż upłynie wygodnie i bezpiecznie, a jednocześnie będzie zrealizowana zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *