Praca za granicą, wspólne wypady z grupką znajomych, śluby czy delegacje to tylko część powodów, dla których decydujemy się na podróż busem do Niemiec. Jak zapewnić sobie najlepsze warunki podczas podróży? Co sprawdzić i o co zapytać, zanim zdecydujemy się na zakup usługi? Przewozy Polska Niemcy to dość popularny kierunek, warto wybrać najlepszą opcję.
Przewozy Polska Niemcy busem, pociąg czy samolot?
Każdy, kto planował wyjazd służbowy, przewóz pracowników, wyjazd integracyjny, czy po prostu wypad ze znajomymi za granicę wie dobrze, że wybór środka transportu jest bardzo ważny dla naszego poczucia komfortu podróży. Miłośnicy większej wolności podczas jazdy będą oczywiście woleli pociąg lub samolot, jednak takie rozwiązanie ma swoje wady. Jesteśmy całkowicie zależni od miejskiej infrastruktury. Na lotnisko, czy też dworzec trzeba dojechać. To samo po przyjeździe. Często transport z lotniska trwa nawet ponad godzinę lub więcej — część lotnisk jest zlokalizowana w znacznej odległości do centrum miasta, do którego planujemy trafić. Nie ukrywajmy też, że koszty przelotów czy też międzynarodowych przewozów kolejowych bywają bardzo wysokie, zwłaszcza gdy decydujemy się w ostatniej chwili.
W czasach rynku pracownika przedsiębiorstwa muszą szukać kolejnych sposobów na przyciągnięcie potencjalnych kandydatów na różne sposoby. Jednym z nich może być przewóz pracowników z miejsca zamieszkania do firmy.
Dlatego właśnie podróż busem jest optymalnym rozwiązaniem. Jesteśmy wtedy odmiany całkowicie uniezależnieni od publicznych środków transportu. Mamy do dyspozycji kierowcę, który na bieżąco będzie reagował na potrzeby pasażerów, a w dobie ogromnych stacji benzynowych z dodatkową infrastrukturą nie grozi nam głód ani problemy ze znalezieniem miejsca postojowego z toaletą. To już nie te czasy, gdy trzeba było się zaopatrzyć w kanapki z jajkiem i ogórkiem — wraz z budową dobrych dróg Polska wkroczyła w XXI wiek.
Przewozy Polska Niemcy — trzy zasady dobrych podróży busem
Firmy oferujące przewozy Polska Niemcy mają w swojej ofercie różne niespodzianki. Warto wszystko sprawdzić przed wyjazdem, by uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie trasy. Nikt nie lubi jeździć w niewygodnych warunkach, a niestety to nie należy do rzadkości. Nieprofesjonalne firmy na dorobku często uciekają się do nieuczciwych praktyk, oszczędzaniu kosztem klienta, a przecież nie o to nam chodzi, by męczyć się w trasie przez kilka godzin.
Zasada numer jeden: zawsze sprawdź flotę
Przede wszystkim podróż musi być bezpieczna. Samochody, które obecnie są standardowe dla firm świadczących usługi przewozów Polska Niemcy, wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa — ABS, ASR, czy ESP. Ogrzewanie i klimatyzacja także są już w standardzie większości flot. Aby zapewnić sobie komfortową podróż, zadbaj o to, by bus, którym będziesz jechać, miał możliwość rozkładania foteli. Wisienką na torcie jest pokładowy Internet WiFI – czy też gniazdka USB do dyspozycji pasażerów.
Zasada numer dwa: logistyka pod kontrolą
Sprawdź, czy firma oferuje przejazdy autostradami i drogami płatnymi. Te zwykle są tak dobrej jakości, że podróż jest przyjemna i komfortowa. Niestety stan polskich dróg innych kategorii pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej dopłacić więcej za opłaty drogowe niż czuć się na tych naszych polskich dziurach niczym worek ziemniaków. Zanim zamówisz usługę, sprawdź też, czy bus oferuje usługi door to door, a więc czy odbiera i wysadza pasażerów we wskazanych przez nich miejscach, czy są inne zasady. Choć jest to już praktycznie standard, może się okazać, że znajdą się firmy, które mają inną politykę.
Zasada numer trzy: kierowca jest najważniejszy
Przed wyjazdem upewnij się też, z kim dokładnie jedziesz. Aby podróż, szczególnie tak długa, była bezpieczna, potrzebny jest doświadczony kierowca. Znajomość trasy zminimalizuje ryzyko nieprzewidzianych sytuacji i sprawi, że bezpiecznie dojedziemy do celu bez nerwów. Choć jest to już rzadkość, zdarza się, że kierowca pali w samochodzie — warto doprecyzować, czy życzysz sobie takie sytuacje, czy też jest to niedopuszczalne. Warto też ustalić punkty trasy, w których można zatrzymać się na odpoczynek, czy też obiad.