Przytulne wnętrze w domu – jak odpowiednio dobrać karnisz i zasłony?

Jak urządzić wnętrze, aby było przytulne i zachęcało do przebywania w nim jak najdłużej? Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do niego nieco przytulnych tkanin – kapy na łóżka, pluszowe poduszki, a także firanki i zasłony, które w takim pomieszczeniu będą idealną opcją aranżacji okna. Wybór nie powinien być jednak przypadkowy, a dobrze przemyślany, uwzględniający potrzeby wnętrza i jego mieszkańców.

Firanki i zasłony mogłyby się wydawać nieco przestarzałym rozwiązaniem w obliczu rolet, żaluzji czy plis, które cieszą się obecnie wielką popularnością. Okazuje się jednak, że nadal w wielu domach i mieszkaniach królują właśnie zasłony. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, a ich wybór jest ogromny. Można więc je bez problemu dopasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych. Wszystko zależy od tego, jak dobierzemy zasłony i karnisze, czy będą one bardziej ozdobne, czy może surowe i chłodne w odbiorze.

Jak wybrać dobre zasłony i karnisze?

Zasłony wybierajmy zawsze kolorystycznie i stylistycznie do konkretnego wnętrza. Najlepiej, gdy okno aranżujemy już wtedy, gdy wnętrze mniej więcej ma już swój kształt i konkretny design. Wtedy można dopasować zasłony, które będą harmonijnie współgrały z innymi elementami, tworząc jednolita całość. Jeśli wnętrze mamy urządzone w chłodnych kolorach, w podobnej tonacji powinny być zasłony. Oczywiście, nie oznacza to, ze muszą być całkowicie gładkie – mogą na nich występować różnego rodzaju wzory, rysunki czy ciekawe dekoracje. Im bardziej minimalistyczne wnętrze, tym więcej możemy przy wyborze zasłon. I na odwrót – jeśli pomieszczenie jest urządzone z przepychem, zasłony powinny być uzupełnieniem i tłem dla innych elementów wystroju. Warto również zwrócić nieco uwagi na karnisze, które również mogą mieć różne kształty i stylistykę. Do prostych, surowych zasłon wybierajmy równie proste karnisze. We wnętrzach klasycznych czy bardzo ozdobnych można sobie natomiast pozwolić na nieco więcej szaleństwa, jeśli chodzi o wygląd i kształt karniszy.

Warto zaufać specjalistom

Jeśli planujesz stworzyć ciekawą aranżację okna, a jednocześnie nie masz na nią zbyt dużego pomysłu, dobrze jest zaufać profesjonalistom – zarówno projektantom wnętrz, jak i fachowcom, którzy zajmują się projektowaniem i wykonaniem dekoracji okiennych. To dobre rozwiązanie dla osób, które wśród gotowych produktów nie znajdują nic dla siebie, a także dla tych, których okna są niewymiarowe i trudno jest znaleźć aranżacje dopasowane do nietypowych wymiarów. Jeśli interesują Cię zasłony warszawa, wybór firm zajmujących się aranżacją okien jest całkiem spory. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne usługi, warto sprawdzić opinie na temat firmy, a także dobrze zapoznać się z oferowanymi produktami. Aranżacja okna to inwestycja na wiele lat, powinna być zawsze dobrze przemyślana i wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *