Renault Clio – najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie

Renault-Clio

Wraz z rozwojem techniki i wszelkiego rodzaju oprzyrządowań, które są dostępne w ramach szeroko rozumianej motoryzacji coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo, jakie ma gwarantować dany samochód. Nie dziś wszakże dbanie o bezpieczeństwo jest elementem, na który zwraca się uwagę przy zakupie pojazdu jednak współcześnie dostępne systemy w jakie może być wyposażony samochód pozwalają na zminimalizowanie zagrożeń nie tylko dla podróżujących danym pojazdem ale także dla pieszych czy nawet innych pojazdów. Badanie bezpieczeństwa pojazdów to zadanie, którego podjęła się niezależna organizacja NCAP. W ramach przeprowadzanych przez nią testów ustala się stopień zabezpieczenia jakie daje badany pojazd.

Wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów w Renault Clio

Wskazanie najbezpieczniejszego pojazdu na świcie jest w zasadzie niemożliwe, z uwagi na fakt, że ciężko porównywać porsche z fiatem pandą. Dlatego bezpieczeństwo pojazdów jest badane w ramach kategorii w jakich występują samochody. Robiąc to w ten sposób opisano najbezpieczniejsze samochody w ramach typów aut. I tak w kategorii super-mini wygrywa Renault Clio. Pochodzące z francuskiego koncernu auto jest gwarantem ochrony dorosłych na poziomie 88% a dzieci na 89%.Zastosowane w nim systemy bezpieczeństwa pozwoliły na otrzymanie pięciu gwiazdek na pięć możliwych. Reanult Clio może pochwalić się dwoma poduszkami powietrznym oraz ograniczniki napięcia pasów oraz napinacze, które pozwolą ochronić pasażerów z przednich miejsc.

Tylna kanapa, boczne poduszki powietrzne

Osoby podróżujące na tylnej kanapie posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa co więcej została zastosowana technologia, która zapobiega zsuwaniu się pod pasem w przypadku zderzenia. Jest to efektem nisko umieszczonych klamr pasów bezpieczeństwa i dodatkowo wyprofilowanych siedzeń. Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa w przypadku zderzenia bocznego, samochód został wyposażony w specjalny układ czujników, które mają za zadanie aktywowanie w odpowiednim momencie boczną poduszkę powietrzną. Dzięki temu systemowi możliwa jest ochrona klatki piersiowej oraz miednicy. Dzięki temu, wynik tego samochodu jest jednym z najlepszych w segmencie aut małych. Podróżujące nowym Clio dzieci są również chronione w wyjątkowo wysokim stopniu. Trzy punktowy system mocowania fotelików dla dzieci zastosowany zarówno na przednim siedzeniu jaki i na tylnej kanapie jest gwarancją stabilności i bezpieczeństwa przewożonego w ten sposób dziecka.

System ochrony pieszych

W przypadku zderzenia pojazdu z pieszym również można liczyć na to, że Renault Clio będzie posiadał system, który zapewni bezpieczeństwo najbardziej bezbronnym czyli pieszym. Przedni zderzak został wyprofilowany w ten sposób by nie posiadał ostrych kształtów dzięki temu w przypadku zderzenia nie powstaje zagrożenie poważniejszych uszczerbków na zdrowiu pieszego. Co więcej maska maska została podwyższona o 2 centymetry i dodatkowo posiada zdolność kontrolowanego odkształcania bez styku z silnikiem.
Wszystko to razem pozwala określić Renault Clio jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *