Czy Twój pies rezygnuje z jedzenia? Sprawdź, jaka może być przyczyna!

Psy nie są zbytnio znane z tego, że kręcą nosem na jedzenie, w rzeczywistości większość z nich pożera wszystko, na co mogą postawić łapy. Więc może to być niespodzianką, jeśli twój pies nagle zrezygnuje z jedzenia, zwłaszcza jeśli normalnie się dobrze odżywia.

Czym jest utrata apetytu u psów?

Istnieje kilka psiaków, które z natury są nieco bardziej wymagające, jeśli chodzi o ich dietę, ale jeśli Twój pies nie chce jeść lub jest wybredny w stosunku do jedzenia, które zwykle lubi, może to być stresujący czas i sprawić, że będziesz drapał się po głowie i zastanawiał się „dlaczego czy mój pies nie je?” Cóż, nie ma jednego rozmiaru pasującego do wszystkich odpowiedzi, czasami jest to po prostu sposób, w jaki twoje psiaki mówią, że chciałby zmienić dietę i wtedy czas na nowe karmy suche dla psa – ale jeśli zauważysz, że twój pies ma anoreksję, termin medyczny oznaczający stratę apetytu u psów musi być ku temu powód.

Być może jest po prostu zgrzany i zmęczony i nie czuje głodu, może twoja suka ma ruję i nie je z powodu przejściowych zmian hormonalnych, a może nieświadomie karmisz psa za dużo i jest po prostu syty. Może to jednak wskazywać na chorobę, która mogła zostać przekazana od Ciebie, więc jeśli Twój pupil pomija więcej niż kilka posiłków, najlepiej zlecić badanie weterynarzowi.

Co powoduje utratę apetytu u psów?

Oczyszczanie lub używanie tej oficjalnej nazwy niedyskrecja dietetyczna jest zbyt częstą przyczyną niechęci psa do jedzenia, zwykle, ale nie zawsze, towarzyszą jej wymioty lub biegunka. Założę się, że nie ma zbyt wielu właścicieli którzy z tego powodu nie musieli zabierać swojego zwierzaka do weterynarza – wiem, że tak! Być może twój pies właśnie zjadł coś lekko zjełczałego, co następnego dnia przejdzie przez jego organizm, ale mógł włożyć łapy w karmę toksyczną dla psów, taką jak czekolada, rodzynki, czosnek lub cebula, trująca roślina lub niektóre chemikalia. Cokolwiek to było, jeśli Twój pies odmawia jedzenia przez ponad 24 godziny, prawdopodobnie najbezpieczniej jest zabrać go do weterynarza, a jeśli podejrzewasz, że połknął coś toksycznego, natychmiast skontaktuj się z przychodnią po poradę.

Jest wiele chorób, których objawem może być niejedzenie psa, ponieważ podobnie jak my, jeśli Twój futrzany przyjaciel nie czuje się dobrze, zwykle nie ma apetytu.

Może to być infekcja bakteryjna lub wirusowa, infekcja dróg moczowych, choroba nerek, nowotwór, problemy z zębami lub cała gama innych chorób i chorób, które mogą być przyczyną tego, że Twój pies nie je już jedzenia lub po prostu je zbiera.

Wszyscy wiemy, że nasi psi towarzysze są super bystrzy, więc zdarzają się sytuacje, kiedy pies nie zjada swojego jedzenia lub po prostu się nim bawi, ale z radością zje smakołyki lub talerz kurczaka i ryżu. Czasami jest to kwestia behawioralna, właśnie nauczyli się, że jeśli odrzucą własny obiad, pojawi się coś smaczniejszego, ale czasami dzieje się tak dlatego, że mają chorobę, taką jak zapalenie okrężnicy, zapalenie trzustki lub inna, i podawane im jedzenie sprawia, że te dolegliwości są jeszcze bardziej niekomfortowe, ponieważ nie pasują do ich wrażliwych żołądków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *