Rodzaje samochodów dostawczych

samochody dostawcze używane Bydgoszcz

Myśląc o samochodach dostawczych, pierwsze co przychodzi nam na myśl to duże busy albo potężne TIRy. Zagłębiając się w temat, możemy zorientować się, że istnieje wiele rodzajów samochodów dostawczych, a różnice znajdziemy zarówno w ich wyglądzie jak i przeznaczeniu.

Jednym z najszybszych i najtańszych rozwiązań jest plandeka – jest to po prostu pojazd z płachtą sztywnego materiału, który jest naciągnięty na stalową konstrukcję. Jeśli chodzi o plandeki, możemy je znaleźć zarówno w samochodach kontenerowych, jak i w większych naczepach. Należy pamiętać jednak, że przy tym rodzaju auta dostawczego, trzeba odpowiednio zabezpieczyć towar. Następnym bardzo rozpoznawalnym samochodem dostawczym jest furgon, wykorzystywany szczególnie często w branży kurierskiej. Charakteryzuje się zamkniętym nadwoziem, sztywnymi ścianami i dachem. Dodatkowo posiada uchylne drzwi tylne i przesuwne drzwi boczne. Furgony świetnie sprawdzają się przy przewożeniu towarów o mniejszych gabarytach.

Jeśli chodzi o wszystkie rodzaje aut dostawczych warto sprawdzić samochody dostawcze używane Bydgoszcz. Kolejnym rodzajem jest kontener, który stosowany jest najczęściej w dostawach do sklepów spożywczych, można nim przewozić towary drobne i zimne. Natomiast jeśli chodzi o duże gabaryty i ich transport tu należy postawić na naczepę, czyli samochód typu TIR. Używane są one szczególnie często w dużych sklepach spożywczych, a także transporcie krajowym i międzynarodowym.

Salon samochodowy bydgoszcz oferuje najróżniejsze auta i wybierając samochód do swojego biznesu, warto sprawdzić dostępny asortyment. Najważniejsze jest, aby wybrane auto dostawcze ułatwiało nam pracę i pomagało w oszczędzaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *