Rodzinne wakacje w kamperze. Ile za to zapłacisz?

kamper

Chyba każdy marzy o tym, by chociaż raz wyruszyć na wspaniałe wakacje kamperem. Mamy wtedy do czynienia ze sporą swobodą, możliwością poruszania się w takim kierunku, jaki nam najbardziej odpowiada, a przy okazji jesteśmy wszyscy razem, więc taki wyjazd będzie dla wszystkich po prostu wielką frajdą.

Wielką zaletą, jeśli chodzi o wynajem camperów, jest to, że możemy podróżować pełni swobodnie i nie czujemy żadnych ograniczeń. Nie musimy się martwić hotelami, rezerwacjami i wysokimi kosztami związanymi z zakwaterowaniem. Gdy stawiamy na wynajem kamperów, możemy zapomnieć o takich wydatkach, ale należy się finansowo przygotować na to, by wyruszyć w podróż swoim wymarzonym pojazdem.

Najczęściej podróżowanie kamperem kojarzy nam się z wyprawami Amerykanów, którzy pakują całą swoją rodzinę i wyruszają w nieznane. Dzisiaj coraz więcej turystów decyduje się na taki sposób podróżowania także po Europie. Wypożyczalnia camperów ma obecnie nam wiele do zaoferowania. O cenie wynajmu decyduje chociażby wielkość pojazdu, oferowany standard oraz czas, w jakim podróżujemy. Koszty w sezonie są oczywiście wyższe. Należy także wziąć pod uwagę to, na jaki czas wynajmujemy kampera, w wypożyczalni Premium Camper określoną minimalną liczbę dni. Jeśli mamy dużą rodzinę, to z pewnością zadowoli nas opcja wynajmu kampera 6-osobowego, więc koniecznie należy się zapoznać z pełną ofertą.

Gdy chcemy przygotować się finansowo na takie wakacje marzeń, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ceny za wynajem kamperów za dobę. Najczęściej jest to od 200 do 600zł w zależności od tego, na jakie wyposażenie i pojazd się zdecydujemy. Można podróżować poza sezonem i udać się tam, gdzie jeszcze jest ciepło, a wtedy koszty będą niższe. Należy pamiętać o tym, że w momencie podpisywania umowy wynajmu, wypożyczalnia kamperów pobiera także zwrotną kaucję, która najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych.

Dodatkowe opłaty, o których musimy pamiętać, gdy stawiamy na wynajem camperów, to chociażby opłata serwisowa, która wynosi kilkaset złotych. Nie musimy się też martwić paliwem, chociaż taki pojazd spala go więcej, to jednak przy ekonomicznej jeździe możemy zejść do 10 litrów na 100 kilometrów. Gdy sobie ostatecznie wszystko podliczymy, okazuje się, że podróż kamperem może być znacznie tańsza niż tradycyjna turystyka z zakwaterowaniem w hotelach.

Oprócz paliwa, należy także przygotować fundusze na dodatkowe koszty w formie opłat campingowych czy drogowych, więc warto to wszystko sprawdzić przed wyjazdem.

2 komentarze “Rodzinne wakacje w kamperze. Ile za to zapłacisz?”

  1. My z żoną organizujemy wesele w postaci biwaku na plaży niedaleko Łazów. Mamy zamówione już videofilmowanie tak więc będzie co wspominać po latach. Chcemy w przyczepie kempingowej z dala od cywilizacji spędzić nasze pierwsze dni po ślubie. Czyż to nie wspaniałe? 🙂

  2. Fajne muszą być takie wakacje – tak jechać bez celu, oglądać zabytki, wdychać zapach lasu itp., itd. Może się kiedyś wybiorę…, ale bez nowoczesnej technologii, nie mam zamiaru się ruszać 🙂 Wprawdzie internetu nie musi być wcale, bo przecież można fajne filmy, czy muzykę “zapakować na pendrivy i słuchać, lub oglądać kiedy się chce. Pen do filmów osobno, do muzyki osobno… printmar duży wybór i można posegregować swoje dane i… ruszać w teren!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *