Drogi rower bez zaliczki? Są na to sposoby!

Zastanawiasz się nad zakupieniem nowego roweru i chcesz wziąć kredyt, ale martwi Cię zaliczka? Ocena zaliczki, którą musiałbyś zapłacić z kieszeni nawet po zaciągnięciu pożyczki na sfinansowanie pojazdu dwukołowego, nie jest nową sprawą. Wynika to z faktu, że większość pożyczkodawców oferuje pożyczkę w wysokości do 80–85% ceny pojazdu – pozostawiając pożyczkobiorcom samodzielną spłatę pozostałej kwoty.

Jednak wiele instytucji finansowych oferuje 100-procentowe finansowanie, dzięki czemu klienci mogą kupić wybrane pojazdy dwukołowe, takie jak skutery, rowery itp., bez konieczności płacenia z góry.

Poszukiwanie finansowania pojazdu dwukołowego jest powszechne wśród wielu polskich gospodarstw domowych. Można to przypisać zamiłowaniu tysiącletnich do motocykli marzeń lub łatwości podróżowania w pojazdach dwukołowych, zwłaszcza na indyjskich drogach o dużym natężeniu ruchu i usianych dziurami. Co więcej, przystępne oprocentowanie finansowania roweru, z którego korzystają instytucje kredytowe, w połączeniu z łatwymi opcjami spłaty w stosunku do elastycznych umów najmu, ułatwiły skłonnym kredytobiorcom skorzystanie z tych pożyczek.

Dokonanie minimalnej zaliczki

Zwykle wybiera się pożyczkodawcę, który zgadza się pożyczyć pełną kwotę ceny pojazdu, nie pozostawiając nic na zaliczkę. Kwota zaliczki zależy od:

  • ceny pojazdu
  • wykorzystanej kwoty pożyczki.

Chociaż dostępne są opcje zerowej zaliczki, pomaga ubiegać się o kwotę pożyczki, która jest potrzebna, jednocześnie wypłacając resztę z kieszeni. Niższa kwota pożyczki przekłada się na obniżoną wartość równych rat miesięcznych podczas spłaty. Jednak zastanawiając się Kredyty Szczecin – które wybrać? trzeba to rozważyć według swojego budżetu i swoich możliwości.

Czynniki wpływające na zaliczkę

Ubiegając się o finansowanie na rower, celem jest znalezienie takiej pożyczki, którą można spłacić w łatwych ratach. Oprócz kosztów pojazdu dwukołowego, inne czynniki wpływające na wysokość zaliczki obejmują:

  • ocenę zdolności kredytowej
  • zdolność do spłaty pożyczki.

Dobra ocena kredytowa wynika z ciągłej i nienagannej historii spłat pożyczek i zadłużenia z tytułu kart kredytowych i jest pomocna w przypadku negocjowania warunków kredytu. Oznacza to, że w przypadku pozytywnej oceny wiarygodności kredytowej możesz poprosić kredytodawcę o skorzystanie z pełnej wartości finansowania roweru, który sobie upatrzyłeś.

Obecnie kredytobiorcy często korzystają z niższych opłat odsetkowych, co ułatwia spłatę kredytu. Również obecni klienci o wysokich ocenach kredytowych otrzymują wstępnie zatwierdzone pożyczki, które mogą wykorzystać na finansowanie rowerów.

Niezbędna dokumentacja

Aby uzyskać kredyt kredytobiorcy muszą złożyć pełną i poprawną dokumentację. Składając wniosek o pożyczkę, musisz złożyć dokumenty potwierdzające tożsamość i dowód zamieszkania. Jako dowód tożsamości możesz przesłać swój dowód osobisty, prawo jazdy itp. W celu potwierdzenia adresu możesz przedstawić np. rachunki za media, paszport itp.

Doradca Kredytowy Szczecin

Plac Rodła 8,
70-419 Szczecin
mail: biuro@ekspertfinansowy.org
+48 533 88 78 78

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *