Salon samochodowy – pomysł na nietypowy wystrój wnętrza

8acf52a4b755b302b2179d8cf5a8fa9b

Wchodząc do salonu samochodowego musimy mieć wrażenie niezwykłej elegancji, przestrzeni i ekskluzywności. W końcu nie sprzedajemy tam wędlin, czy też pieczywa, a znacznie droższe artykuły, które najczęściej służą nam potem przez kilka ładnych lat, czyli samochody. Dlatego też wystrój wnętrza w salonie samochodowym ma niezwykle ważne znaczenie zarówno dla samej sprzedaży, jak i też reklamy takiego salonu.

Elegancja – Francja

Jak nam wiadomo Francja słynie przede wszystkim z mody i elegancji, a także ślimaków i żabich udek. Nic zatem dziwnego, że w produkcji swoich samochodów również stawiają na elegancki wygląd zarówno z zewnątrz, jak i też w wewnątrz. Jeżeli Twoją domeną jest sprzedaż francuskiej marki samochodów, to idealnym wyjściem na nietypowy wystrój wnętrza Twojego salonu będzie z pewnością styl wersalski. Styl niesamowicie elegancki, ekskluzywny i bardzo francuski. Meble tego typu są bardzo bogato zdobione i każdemu wnętrzu nadają wiele przepychu.

Szwedzkie twardziele

Samochody produkowane przez Szwedów można określić mianem twardych i surowych, bo taki też klimat panuje w krajach skandynawskich. Jednakże są to auta bardzo dobrej klasy i są niezwykle wytrzymałe. Jeżeli prowadzisz salon samochodowy, który reprezentuje właśnie szwedzką produkcję, to pomyśl nad wystrojem swojego salonu na styl skandynawski. Styl ten jest stylem bardzo prostym i można powiedzieć nawet, że surowym, ale jest niezwykle elegancki i nadaje wnętrzu poprzez swoje jasne kolory bardzo pozytywny widok.

W rytmie boogie

Twój salon to przedstawiciel amerykańskiej marki? Pomyśl sobie o Ameryce pełnej szaleństwa i wolności, kiedy to jeszcze tamtejszymi autostradami sunęły istne krążowniki szos, panie malowały się w stylu pin-up, a na scenie królowło boogie. Powracając do tych klimatów i dopasowując się do amerykańskich rytmów, można doskonale urządzić salon samochodowy, który sprzedaje auta właśnie amerykańskiej marki stosując do wystroju wnętrz meble w stylu retro. Meble te są tak bardzo klimatyczne, że bez problemu przeniosą Twoich klientów do szalonej Ameryki lat 50-tych i sprawią, że te nowoczesne auta na tym właśnie tle, będą prezentowały się wspaniale.

Nowoczesny design

Jeżeli w Twoim salonie samochodowym są sprzedawane auta, które mają służyć typowo do pracy np. busy, pikapy, autolawety itp. to idealnym wystrojem takiego wnętrza będą meble w nowoczesnym designu, czyli meble w stylu industrialnym. Czym charakteryzują się takie meble? Otóż meble w stylu industrialnym charakteryzuje wątek główny, jakim jest przemysł. Są to meble bardzo proste i surowe w swoim stylu, ale niezwykle podręczne, funkcjonalne i świetnie się prezentujące. Właśnie tego typu meble loft możesz odnaleźć na stronie internetowej: www.loftdecora.pl

Pamiętaj, że sprzedając samochody musisz w swoim salonie stworzyć odpowiedni klimat, który z pewnością nada mu wystrój wnętrza. Zawsze staraj się, by nawiązywał on do charakteru samochodów i kraju z którego one pochodzą, a doskonały efekt oraz jednocześnie reklama dla tego salonu będą murowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *