Chcesz oddać samochód do komisu? Po czym rozpoznasz fachowca?

Gdy chcemy kupić nowy samochód, najczęściej najpierw decydujemy się na sprzedaż poprzedniego. To dobre rozwiązanie, gdyż środki z tej sprzedaży mogą choć w części pokryć zakup kolejnego auta. Aby sprzedaż była dla nas satysfakcjonująca, warto rozejrzeć się najpierw wśród możliwości, jakie mamy. Do wyboru są przede wszystkim ogłoszenia bezpośrednie w sieci, a także profesjonalne skupy samochodów i komisy.

Wiele osób decyduje się na sprzedaż bezpośrednią poprzez ogłoszenie. Ma to tę zaletę, że odbywa się bez pośredników, czyli cała kwota ze sprzedaży, będąca jednocześnie realną wartością auta, trafia do naszej kieszeni. Jednak jest też sporo minusów. Przede wszystkim trzeba poświęcić sporo czasu na zrobienie dobrych zdjęć auta oraz stworzenie treści ogłoszenia – trzeba w niej zawrzeć wszystko, co może być istotne z perspektywy potencjalnego kupującego. Kolejną kwestią jest czas oczekiwania na transakcję – wystawiając ogłoszenie nigdy nie mamy pewności, kiedy trafi nam się kupiec. Często bywa tak, że odbieramy telefony, odpisujemy na wiadomości, nawet spotykamy się z potencjalnymi zainteresowanymi, a auto nadal pozostaje w naszych rękach. Sprzedaż przez ogłoszenie jest więc rozwiązaniem dobrym, ale jedynie dla osób, którym nie zależy na czasie i mogą spokojnie czekać na kupca. Jeśli jednak chcemy sprzedać samochód szybko, lepszą opcją wydaje się być komis samochodowy.

Dobre komisy dają dobre ceny

Komis samochodowy w dobie internetowych ogłoszeń mógłby wydawać się czymś przestarzałym. Przecież w komisie raczej nie otrzymamy takiej kwoty, jaką byśmy chcieli. W rzeczywistości jednak jest to rozwiązanie, które ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim, auto można sprzedać od ręki. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowej gotówki na już, może wszystkie etapy transakcji zamknąć w jednym dniu czy kilku godzinach. Co więcej, komis samochodowy zajmie się również załatwianiem wszystkich formalności związanych ze sprzedażą i zmianą właściciela auta. Ma więc sporo zalet, jakich nie uświadczymy w przypadku korzystania ze stron ogłoszeniowych.

Jak znaleźć dobry komis?

Komisy samochodowe bywają różne – niektóre to renomowane, dobrze prosperujące firmy, inne cieszą się słabszymi opiniami wśród osób, które miały okazję korzystać z ich oferty. Dlatego też, zanim udamy się do komisu z naszym autem, szukajmy firm sprawdzonych, które istnieją na rynku od dłuższego czasu, mają dobre opinie i kojarzą się z profesjonalizmem. Fachowca w komisie poznamy przede wszystkim po kontakcie z klientem, otwartości na negocjacje, a także na realnej ocenie wartości samochodu. Każdy właściciel auta wie mniej więcej, ile jest ono warte. Jeśli fachowiec proponuje cenę dużo niższą, możemy mieć pewność, że nie mamy do czynienia z solidną firmą, a z taką, której celem jest przede wszystkim zarabianie na nieświadomych klientach, którzy nie posiadają wiedzy na temat własnego auta. Wybór zawsze jest jednak po naszej stronie – nie musimy godzić się na podaną kwotę i w razie potrzeby możemy szukać innego komisu. Tego rodzaju firm na rynku jest na tyle dużo, że na pewno co najmniej kilka komisów znajdziemy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *