Samochód służbowy na kredyt – kiedy warto się zapożyczać?

Wiele firm nie da rady na co dzień funkcjonować bez samochodów służbowych. Zdarza się często, że jedno auto to stanowczo za mało i firma potrzebuje całej floty samochodowej. Ma to miejsce szczególnie w branży transportowej. W takiej sytuacji często niemożliwe jest kupienie wszystkich aut za gotówkę. Dobrym rozwiązaniem może więc być kredyt czy pożyczka, które pozwolą na szybki zakup auta.

Kredyt lub pożyczka na auto przydadzą się wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić na kupno auta za gotówkę. Czasem problemem jest brak firmowych oszczędności, a czasem konieczność przeznaczenia ich na inny cel. Jeśli kupimy auto w kredycie, możemy spokojnie spłacać comiesięczne raty, a jednocześnie wykorzystywać samochód do codziennej pracy. Dzięki temu auto niejako samo zarabia na siebie i spłatę zobowiązania.

Kredyty i pożyczki na zakup auta

W poszukiwaniu kredytu na auto warto wybrać się przede wszystkim do banku. Wiele banków ma świetne oferty kredytów samochodowych, które finansują sto procent wartości auta, są nisko oprocentowane i dostępne na dosyć wysokie kwoty. Aby jednak dostać kredyt w banku trzeba spełnić wiele formalności. W dzisiejszych czasach banki mają dosyć ostrą politykę kredytową i wcale nie jest tak łatwo otrzymać kredyt w takiej wysokości, jaka nas interesuje. Bank wydaje decyzje o kredycie na podstawie bardzo skrupulatnej analizy kondycji finansowej przyszłego klienta. Jeśli więc ta analiza wypadnie słabo, może się okazać, że kredyt nie będzie przyznany. Wtedy warto rozejrzeć się w ofercie firm pozabankowych, które mają dobrą ofertę nie tylko chwilówek, ale również pożyczek ratalnych. W odróżnieniu od banków, w firmach pożyczkowych nie trzeba spełniać wielu formalności, dostarczać licznych dokumentów i długo czekać na decyzję pożyczkową. Można więc dosyć szybko cieszyć się z zakupu nowego auta.

Więcej na https://habzafinanse.com.pl/trudnekredyty/

Jak się pozbyć nadmiernego zadłużenia?

Bez względu na to, jaki sposób finansowania samochodu wybieramy, warto przede wszystkim brać kredyt czy pożyczkę w takiej wysokości, która później będzie realna do spłaty. Zadłużanie się ponad miarę nie jest dobrym rozwiązaniem ani w przypadku pożyczek prywatnych, ani w przypadku brania kredytu na firmę. Bardzo szybko można bowiem wpaść w pętlę zadłużenia, z której wychodzenie jest skomplikowane i bardzo czasochłonne. Niestety, aktualnie wiele osób i firm jest mocno zadłużonych, gdyż nie przeanalizowali odpowiednio wcześniej swojej kondycji finansowej, zanim wzięli pożyczki. Jak wyjść z pętli chwilówek czy innych zobowiązań finansowych? Przede wszystkim trzeba zacząć jak najszybciej, a nie czekać na moment, w którym sytuacja stanie się naprawdę dramatyczna. Skutecznym rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny, który sprawdza się wtedy, gdy mamy wiele zobowiązań do spłaty. Dzięki konsolidacji można połączyć wszystkie kredyty i pożyczki w jedno duże zobowiązanie, ale z mniejsza ratą niż suma wcześniejszych rat. Oczywiście, w taki sposób wydłuża się również czas spłaty, jednak nie należy tego traktować jako niedogodność czy minus. Lepiej jest spłacać dłużej, ale w takiej wysokości, że comiesięczna rata nie będzie nadmiernie obciążać budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *