Wypadek samochodowy w godzinach pracy – czy wizyta u prawnika jest konieczna?

Wykonywanie obowiązków zawodowych w wielu firmach wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi za kółkiem. Samochody służbowe są mocno eksploatowane w mniejszych i większych przedsiębiorstwach. Nic więc dziwnego, że czasem zdarzają się nieprzewidziane zdarzenia, kolizje i wypadki.

Wypadek z udziałem samochodu firmowego w godzinach pracy pod względem wielu przepisów nie różni się od wypadku z samochodem prywatnym. Kierowca auta firmowego na drodze jest bowiem takim samym użytkownikiem dróg, którego obowiązują wszystkie przepisy ruchu drogowego. W przypadku wypadku również mają one zastosowanie do oceny winy którejś ze stron czy innych formalnych kwestii związanych z kwestiami chociażby ubezpieczenia. Jeśli sytuacja jest trudna i skomplikowana, warto w kwestii wypadku poradzić się prawnika, który zajmuje się obsługą prawną w firmie.

Szeroki zakres obsługi prawnej

Obsługa prawna firm to bardzo szeroki zakres różnego rodzaju działań. Kancelarie prawne zajmują się kwestiami opiniowania umów, pilnowania szeregu formalności, doradzania w kwestiach handlowych, biznesowych, często również finansowych. Jeśli chodzi o auta firmowe, również można korzystać z usług prawnika, jeśli jakieś kwestie są dla nas niejasne. W przypadku wypadków, które są dosyć oczywiste pod względem winy czy odpowiedzialności któregoś z kierowców, zwykle nie ma potrzeby, by korzystać z dobrego prawnika. Jeśli jednak pojawiają się niejasności, a wypadek będzie miał wiele konsekwencji nie tylko dla kierowcy, ale również dla całej firmy, skorzystanie z porady prawnika może być wskazane. Dzięki temu firma będzie miała pewność, że wszystkie kwestie formalne są załatwione tak, jak trzeba.

Jak znaleźć dobrą kancelarię?

Poszukiwania dobrej kancelarii do obsługi prawnej warto zacząć już na początku działalności. Żadna firma nie powinna bowiem przez dłuższy czas pozostawać bez opieki doświadczonego prawnika. W czasie poszukiwań warto brać pod uwagę najlepsze kancelarie działające na lokalnym rynku. Sprawdzajmy przede wszystkim, czy kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej firm, jak długo działa na rynku, jakie jest doświadczenie jej pracowników. Im więcej kwestii sprawdzimy przed podpisaniem umowy z konkretną kancelarią, tym większą możemy mieć pewność, że cała współpraca będzie przebiegała bez większych zakłóceń. Kancelaria Adwokacka Rybnik to propozycja dla osób, które poszukują sprawdzonego i renomowanego adwokata, posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych. Jeśli na lokalnym rynku nie znajdujemy kancelarii, która spełnia nasze oczekiwania, warto sprawdzić ofertę usług online. Coraz więcej firm prawniczych oferuje bowiem spotkania i pełną obsługę online oraz możliwość porad telefonicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu z usług renomowanej i sprawdzonej kancelarii mogą korzystać także klienci z innych regionów kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *