Wypadek samochodowy w trakcie pracy – czy pracodawca pokrywa koszty leczenia u dentysty?

Wypadki przy pracy zdarzają się w różnych sytuacjach, miejscach i przy wykonywaniu przeróżnych obowiązków. Nieprzyjemna sytuacja może nam się przytrafić w biurze, przy wykonywaniu pracy fizycznej, a także na wyjeździe związanym z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Warto pamiętać, że jeśli przytrafi nam się wypadek przy pracy, mamy prawo do wielu świadczeń ze strony pracodawcy.

Skutki wypadków przy pracy mogą być przeróżne, w zależności od zdarzenia, jego miejsca czy rodzaju wypadku. Zdarzają się sytuacje, gdy w wyniku wypadku pracownik traci zęby, ma uszkodzoną szczękę lub wymaga specjalistycznego leczenia stomatologicznego. Jeśli wypadek zdarzył się w pracy, pracodawca musi zapewnić pracownikowi zwrot kosztów wszystkich poniesionych wydatków związanych z leczeniem czy rehabilitacją. I nie ma tu znaczenia, czy leczenie będzie odbywało się w szpitalu, na rehabilitacji czy w gabinecie stomatologicznym. Pokrycie kosztów jest tym ważniejsze, że często koszty leczenia stomatologicznego są naprawdę wysokie, a przy tym jedynie w niewielkim stopniu refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Większość pacjentów leczy się prywatnie, gdyż wtedy mają dostęp do najlepszych specjalistów, nowoczesnych metod leczenia czy najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów.

Jak znaleźć dobrego stomatologa?

Jeśli szukamy dobrego gabinetu stomatologicznego w związku z wypadkiem przy pracy i koniecznością leczenia, warto stawiać przede wszystkim na te firmy, które świadczą usługi na wysokim poziomie i cieszą się dużym uznaniem i renomą wśród dotychczasowych pacjentów. Bez względu na to, czy interesuje nas wybielanie zębów Ursynów czy wstawienie implantów, warto szukać najlepszych gabinetów na rynku, a nie tych, które oferują jak najniższe ceny. Niskie koszty usług związane są zwykle z pracą na słabszych materiałach lub z tym, że stomatolog przyjmujący w niedrogim gabinecie dopiero zaczął praktykę i nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia, szczególnie w trudnych przypadkach.

Z góry ustalone koszty leczenia

Jeśli trafiamy do stomatologa na dłuższe leczenie, powinien on najpierw wnikliwie zdiagnozować wszystkie nasze ubytki i problemy z zębami, a następnie stworzyć bardzo szczegółowy plan leczenia, w którym znajdą się informacje o zaplanowanych metodach, wykorzystaniu konkretnych materiałów, a także rozpisanie wszystkich zabiegów na kolejne wizyty. Taki dokładny kosztorys to z perspektywy pacjenta bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu będzie wiedział, jaka kwota będzie mu potrzebna do wykonania całkowitego leczenia wszystkich problemów z zębami. To także dobry dokument do przedstawienia pracodawcy w sytuacji, gdy to on będzie pokrywał koszty leczenia stomatologicznego. Koszty kompleksowego leczenia mogą być naprawdę spore, jednak zdecydowanie nie warto ich ograniczać czy oszczędzać kosztem materiałów czy wybieranych rozwiązań. Zęby mają nam służyć do końca życia, a wszelkie wybierane półśrodki kończą się zwykle tym, że prędzej czy później zabiegi czy leczenie trzeba powtarzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *