Twój pierwszy warsztat samochodowy – czy warto wynajmować pomieszczenie?

Prowadzenie warsztatu samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się w branży motoryzacyjnej, mają kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności. Wielu mechaników samochodowych, którzy przez lata pracują u kogoś, prędzej czy później decyduje się na założenie własnej działalności. Jednym z pierwszych kroków, jakie trzeba wykonać przed rozpoczęciem prowadzenia warsztatu, jest znalezienie dla niego dobrej lokalizacji.

Lokalizacja warsztatu samochodowego ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla klientów. Najczęściej zależy im na dobrym dojeździe, dlatego też warsztat nie powinien znajdować się gdzieś na obrzeżach miasta, gdyż będzie cieszył się dużo mniejszym zainteresowaniem wśród klientów. Miejsce pod warsztat samochodowy powinno być odpowiednio przestronne, aby można było zorganizować w nim zarówno pomieszczenia warsztatowe, jak i biurowe. Przyda się również ogrodzony teren, dzięki czemu nie trzeba będzie obawiać się kradzieży. Zakup miejsca pod warsztat samochodowy w centrum dużego miasta może okazać się poza możliwościami finansowymi początkującego przedsiębiorcy motoryzacyjnego. Dlatego też większość osób, które dopiero startują z działalnością, decyduje się na wynajem lokalu na firmę

Jak szukać dobrego miejsca pod warsztat?

Poszukiwania miejsca na prowadzenie własnej działalności nie zawsze przebiegają szybko i sprawnie, czasem potrzeba sporo czasu na znalezienie idealnej miejscówki. Dlatego też warto zacząć się rozglądać za miejscem dużo wcześniej, zanim postanowimy rzucić pracę na etacie i otworzyć własny warsztat. Bez względu na to, czy interesują nas powierzchnie przemysłowe czy magazynowe w dużym mieście, domy na sprzedaż Zambrów czy mieszkania do wynajęcia, zawsze na pierwszym miejscu powinno być dokładne zapoznanie się z ofertą w naszej okolicy. W tej kwestii warto sprawdzać także cenniki. Dzięki temu będziemy wiedzieli, które oferty są dobre i korzystne, które są zdecydowanie za drogie, a które ze względu na bardzo niską cenę powinny nam się z marszu wydawać podejrzane. Gdy szukamy dobrego miejsca na warsztat samochodowy, upewnijmy się również, na jak długo będzie możliwe wynajęcie danego terenu i czy będzie można zmienić coś na nim, chociażby wybudować halę czy postawić inne obiekty. Jeśli tego nie dogadamy na etapie podpisywania umowy, później możemy mieć sporo problemów ze zrealizowaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Najpierw wynajem, potem budowa własnej siedziby

Wynajem miejsca pod warsztat samochodowy to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero startują z biznesem i nie mają pewności, czy faktycznie będzie on się cieszył dużą popularnością wśród klientów. Koszty wynajmu są zdecydowanie niższe, a jednocześnie można odstąpić od umowy w sytuacji, gdy okaże się, że biznes kiepsko prosperuje. Jeśli jednak okaże się, że warsztat będzie świetnie działał i pod względem finansowym radził sobie niespodziewanie dobrze, wtedy warto prędzej czy później pomyśleć o zakupie bądź budowie własnej siedziby. Własny obiekt daje tę pewność, że nikt nas z niego nie usunie pod pretekstem zakończenia umowy czy też sprzedaży wynajmowanych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *