Osie do przyczep samochodowych – niezastąpione i wytrzymałe

przewozy polska niemcy

Przyczepy samochodowe są niezastąpione w przypadku, gdy chce się przewieźć duży ciężki ładunek, którego zamieszczenie w bagażniku nie jest możliwe np. skuter wodny, motocykl czy sprzęt budowlany, których waga sprawia, iż osie do przyczepki samochodowej wystawiane są na próbę. Dzieje się tak ze względu na to, iż materiał, z którego wykonane są osie poddawany jest naciskowi ze strony ładunku. Może się zdarzyć, że jadąc z ciężkim ładunkiem po wybojach pękną osie do przyczep lekkich – w takim wypadku konieczna jest ich wymiana, jeśli chce się dalej użytkować pojazd. Przed zakupem nowych osi dobrze jest określić jakiej mają one być długości (jest ona wyrażana w milimetrach), jakie dopuszczalne obciążenie ma wytrzymywać czy też jaka jest szerokość zewnętrznej ramy przyczepy, do której części mają pasować.

Osie do przyczepki samochodowej – niehamowane proste

Osie do przyczep samochodowych różnią się między sobą nie tylko długością, dedykowaną szerokością zewnętrznej ramy przyczepy, do której mają pasować, dopuszczalnym obciążeniem czy typem łożyska. Niehamowane osie do przyczep lekkich różnią się także ze względu na to czy są proste czy są na gumowych wałkach skrętnych. Proste osie do przyczep samochodowych ze względu na swoją jednolitą budowę są w stanie wytrzymać większe obciążenie, które określane jest zwykle na 1000kg, jednak ten zysk wiąże się także z wyrzeczeniem, gdyż nie są one tak zwrotne jak osie do przyczepki samochodowej wyposażone w wałki skrętne.

Osie do przyczep samochodowych – niehamowne na wałkach skrętnych

Niehamowane osie do przyczep lekkich na wałkach skrętnych charakteryzują się większą zwrotnością niż osie proste, a to za sprawą gumowych wałków umieszczonych na obu końcach osi. Dzięki tym wałkom pokonywanie nawet ostrzejszych zakrętów przebiega sprawniej i bezpieczniej niż w przypadku osi prostych. Osie do przyczep samochodowych wyposażone w wałki skrętne mimo niewątpliwych zalet cechują się jednak także tym, iż maksymalne obciążenie wynosi zwykle 750kg, czyli o 250kg mniej niż w przypadku osi prostych. Decydując się na zakup nowych osi warto jest wziąć pod uwagę co jest bardziej korzystne – większa wytrzymałość czy większa elastyczność. Wpływ na decyzję może mieć także styl jazdy kierowcy, gdyż osie proste sprawdzą się lepiej dla kierowców jeżdżących ostrożniej i biorących szerokie zakręty, a osie na wałkach skrętnych lepiej sprawdzą się w przypadku kierowców o bardziej dynamicznym stylu jazdy.

Różnego rodzaju osie do przyczep lekkich dostępne w sklepie internetowym Na Haku

Sklep internetowy Na Haku oferuje bardzo bogaty asortyment, który pozwala na kompleksowe polepszenie kondycji swojego pojazdu – w ofercie oprócz oświetlenia, błotników, akcesoriów podłodziowych czy wyposażenia dodatkowego takiego jak haki, kliny pod koła czy koła podporowe, znajdują się oczywiście także osie do przyczepki samochodowej https://www.na-haku.eu/category/osie Sklep internetowy Na Haku jest doskonałym miejscem do zakupu wszelkiego rodzaju części, gdyż oferuje on nie tylko darmową wysyłkę przy zakupach za ponad 300zł (nie dotyczy zakupu wszystkich rodzajów osi), ale także 100 dni na zwrot! Tak długi czas na zwrot wynika z pewności dystrybutora co do oferowanego przez siebie asortymentu.

Polecamy:
Nie mieszaj. Używaj gotowych lakierów samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *