AC dla samochodu „z drugiej ręki” – kiedy tak, a kiedy nie?

Chcesz zdecydować się na kupno używanego auta? W takim przypadku pamiętaj również o jego ubezpieczeniu. Czy poza obowiązkowym OC warto wybrać dodatkową polisę Autocasco – AC?

Zakup auta nie jest wtedy jedynym kosztem – trzeba będzie je także ubezpieczyć. Kierowcy, poza obowiązkowym OC, mają wtedy do wyboru szeroką gamę polis dodatkowych.

Ubezpieczenie używanego samochodu

Samochód używany sprzedawany jest wraz z posiadanym ubezpieczeniem OC zakupionym przez poprzedniego właściciela. Przy zakupie używanego samochodu nabywca może zdecydować się na pozostawienie obecnej polisy OC albo na przejście do innego towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli rekalkulacja stawki okaże się niekorzystna. Rekalkulacją nazywamy ponowne przeliczenie składki ubezpieczenia, przy uwzględnieniu nowych danych i zniżek bądź zwyżek.

Poza obowiązkową polisą OC kierowca może zdecydować się także na dodatkowe ubezpieczenie AC, czyli Autocasco. Czy warto kupować je na używane auto?

Ubezpieczenie AC dla samochodu używanego

Głównym celem ubezpieczenia AC jest zapewnienie dodatkowej ochrony dla właściciela samochodu. Polisa ta może zapewnić wsparcie w poniższych sytuacjach:

  • kradzież pojazdu,
  • kolizja lub wypadek,
  • uszkodzenie pojazdu przez nieznanego sprawcę,
  • zdarzenia losowe – grad, burza, powódź i inne.

Polisę AC można wykupić także dla samochodu używanego, jednak czy warto to robić? Jeśli samochód jest stosunkowo nowy lub kilkuletni, a przy tym jest wartościowy –  zakup polisy AC może okazać się dobrą decyzją. AC pozwoli na uzyskanie dodatkowej ochrony w przypadku niespodziewanych sytuacji, a tym samym uchroni posiadacza auta przed kosztowną naprawą bądź stratą wartościowego pojazdu.

Sprawdź oferty AC w porównywarce ubezpieczeniowej

Aby znaleźć najlepszą ofertę na polisę AC, warto korzystać z porównywarek ubezpieczeniowych jak CUK: https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac. Za ich pomocą można porównać oferty wielu ubezpieczycieli i łatwo wyszukać najlepszą polisę.

Wykup AC na auto używane może być dobrym wyborem. Warto jednak sprawdzić różne oferty ubezpieczeń, by wybrać to najkorzystniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *