Chemia do mycia samochodu – czym kierować się przy wyborze?

Jakość i rodzaj chemii do myjni samochodowej stanowi jeden z kluczowych czynników, które mają znaczenie dla powodzenia całej inwestycji, a co za tym idzie – osiągnięcia stabilności dochodów. Zastanawiasz się, jakie środki są najskuteczniejsze? Wskażemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.

Jakie powinny być dobre środki do mycia samochodu?

Co oznacza: dobre? Chemia do myjni ma być skuteczna i bezpieczna – to dwie podstawowe cechy, o które powinieneś zadawać sobie pytanie, zanim kupisz konkretny produkt. Kluczowa w preparatach jest ich zdolność do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń, niezależnie od tego czy jest to trawa, liście, igły, błoto czy odchody ptaków. Pozostawione na lakierze mogą prowadzić do powstawania przebarwień, które później trudno będzie usunąć. Obok skuteczności, równie ważna jest dokładność. Najlepsza chemia do myjni nie powoduje powstawania nieestetycznych zacieków, które powodują, że samochód prezentuje się nieelegancko, a tym samym kierowca jest zmuszony do ponownej wizyty w obiekcie.

W kwestii bezpieczeństwa chodzi o gwarancję ochrony lakieru. Stosowane środki muszą nie tylko skutecznie usuwać zanieczyszczenia, ale także chronić karoserię. Zbyt agresywne substancje mogą doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej, dlatego kluczem jest znalezienie preparatu, który łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej cechy. Jeżeli jesteś właścicielem myjni, zadbaj o zastosowanie właściwych stężeń produktów i odpowiednim zaprogramowaniu osprzętu, ponieważ niewłaściwe ustawienia również mogą być powodem braku skuteczności lub uszkodzeń lakieru.

W jaką chemię i dodatkowe akcesoria wyposażyć myjnię samochodową?

Do podstawowych środków czyszczących i pielęgnujących karoserię samochodów zalicza się:

  • aktywną piankę,
  • proszki,
  • szampony,
  • woski.

Jeżeli szukasz preparatów o wysokiej skuteczności, sprawdź ofertę marki BKF, która proponuje szeroki wybór produktów w kategorii chemia do myjni bezdotykowej. Znajdziesz tam środki, które w efektywny sposób pozbywają się zabrudzeń. Są wydajne, co przekłada się na zmniejszenie kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości. Ponadto skutecznie zabezpieczają karoserię przed kolejnymi zabrudzeniami.

Wiesz już, że chemia do myjni to jeden z podstawowych czynników, które decydują o tym, czy kierowcy skorzystają ponownie z Twojej oferty. Równie ważne jest wyposażenie obiektu w profesjonalne akcesoria do myjni bezdotykowych, które zwiększą komfort klientów i dodatkowo podniosą renomę obiektu. Korzystaj z bezpiecznych środków, a zadowoleni kierowcy z pewnością do Ciebie powrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *