Samochody na prąd – to jest to!

Coraz częściej na ulicach miast i wsi całego świata pojawiają się samochody elektryczne. W związku z tym powstaje pilna potrzeba uruchomienia całego zaplecza do ich obsługi, ze szczególnym uwzględnieniem stacji do ładowania takich pojazdów. Tym samym ludzie kierujący tymi samochodami zyskają pewność, że będą mogli je naładować o każdej porze dnia czy nocy. Dobrze by było zastanowić się czy w naszym pobliżu jest taka stacja, a jeśli nie – pomyśleć o jej zbudowaniu – w niedalekiej przyszłości. Postęp nigdy nie stoi w miejscu, warto za nim nadążać.

1. Samochody na prąd mają przyszłość

2. Stacja do ładowania aut na każdym kroku

Samochody na prąd mają przyszłość

W związku z rozwojem rynku aut napędzanych prądem elektrycznym, stacja ładowania ev staje się elementem krajobrazu, który mamy za oknem. Jeśli więc szukamy rozwiązania, które sprawdzi się nawet w niewielkim zakresie, warto jest się przyjrzeć różnym propozycjom, także w Internecie. Jedną z bardziej intrygujących ofert pod tym względem przygotowała dla nas firma Alumast S.A. Na ich stronie sieciowej znajdziemy stację ładowania samochodów elektrycznych, która ma formę słupa oświetleniowego. Oprócz tego, że umożliwia ona podłączenie się do dwóch gniazd o mocy ośmiu KW każde, to spełnia także rolę słupa oświetleniowego. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się na przydomowym parkingu, czy też w osiedlowej zatoczce samochodowej. Ładowanie samochodu do poziomu 80% zajmuje takiej stacji około dwóch godzin. Budowa stacji nie wymaga zezwoleń, nie trzeba też przystosowywać do niej sieci energetycznej. Wystarczy tylko nasza decyzja i możemy mieć taką stację pod samym nosem.

Stacja do ładowania aut na każdym kroku

Stacja do ładowania samochodów jest łatwa w obsłudze. Można ją zamontować także w słupach, które właśnie są budowane albo stoją od wielu lat. Koszt instalacji tego rozwiązania jest niski. Dodatkowo nie wymaga ona budowy specjalnych stanowisk w kurczącej się przestrzeni miejskiej. Istotną sprawą jest także aspekt ekologiczny takich przyszłościowych rozwiązań. Liczba stacji w Polsce cały czas wzrasta – dobrze by było podtrzymać ten ogólnoświatowy trend. Stacje do ładowania samochodów elektrycznych znajdziemy prawie w dziewięciuset miejscach nad Wisłą. Pomocą w poszukiwaniu ładowarki do naszych czterech może służyć specjalna mapa ładowarek do samochodów elektrycznych, którą to mapę znajdziemy także na stronie internetowej Alumastu. Warto sięgnąć po to rozwiązanie rodem z XXI wieku i mieć taką stację tuż, tuż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *