Samochody używane – gdzie szukać, jak wybierać ?

volvo-848889_1920

Polski rynek samochodów używanych to miejsce, gdzie zdarzają się prawdziwe cuda – auta po kasacji wracają do życia jako bezwypadkowe, a samochody z astronomicznym przebiegiem nagle mają poniżej 200 tysięcy kilometrów na liczniku. I choć ofert jest na polskim rynku całe mnóstwo, to prawdziwych okazji naprawdę niewiele. Poszukiwanie samochodu używanego – w stanie takim, by dawał nadzieję na kilka lat bezawaryjnej eksploatacji – może zająć bardzo długo.

Dlaczego tak się dzieje?

Zastanawiacie się zapewne, co takiego stało się w naszym kraju, że takie auta wciąż się sprzedają. Cóż, nie ma na to prostej odpowiedzi, lecz wydaje się, że jedną z przyczyn popytu na samochody kiepskiej jakości jest podejście Polaków na zasadzie “zastaw się, a postaw się”. Nie ma reguły, czy szukamy samochodów używanych w Warszawie, czy też może w małym podkarpackim mieście. Polacy na siłę muszą mieć jak najnowszy rocznik auta, możliwie najbogatsze wyposażenie, a przy okazji zapłacić możliwie niską kwotę. Nie trzeba być ekspertem rynku motoryzacyjnego, by zauważyć, że są to warunki praktycznie niemożliwe do spełnienia, bez pójścia na jakieś kompromisy, w postaci choćby niejasnej historii wypadkowej auta czy astronomicznie wysokiego przebiegu (oczywiście odpowiednio skróconego). Polscy handlarze używanymi autami kombinują jak mogą, co nie uszło zresztą uwadze polskich Internautów, którzy stworzyli postać “Mirka Handlarza” – persony, która niczym z rękawa sypie absurdalnymi hasłami wychwalającymi auta, które sprzedaje.

Pewne używane auto

Alternatywą dla komisów u “Mirka” mogą być komisy ulokowane przy salonach sprzedaży poszczególnych marek, jak choćby ten – http://domvolvo.volvocars-partner.pl/oferta/samochody-uzywane/. Wprawdzie auta w takich miejscach są znacznie droższe niż w komisach na Białołęce czy choćby w Płocku lub Gostyninie – jest to jednak znacznie pewniejsza inwestycja kapitału. Przede wszystkim samochody zanim trafią do takich sprzedawców są naprawdę gruntownie sprawdzane. Każde auto przechodzi dokładny przegląd dokonywany przez specjalistów ze stacji obsługi szwedzkiej marki, a ewentualne usterki są szybko usuwane przy użyciu oryginalnych części. Ponadto, samochody oferowane przez tę firmę mają z reguły nie więcej niż 5 lat oraz potwierdzony przebieg poniżej 150 tysięcy kilometrów. Sprzedawca oferuje dodatkowo roczną gwarancję na wszystkie podzespoły samochodu, wraz z pakietem pomocy drogowej na terenie całej Europy. A teraz powiedzcie – czy zwykły handlarz, który nie jest pewien auta, dałby Wam choć jeden z tych elementów? Z pewnością nie. Często jest nawet tak, że handlarze zamiast wymienić niesprawne części, wykręcają te dobre i sprzedają jako używane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *