Samochody zza granicy dla firmy – gdzie najkorzystniej wymienić walutę?

cars-for-sale-in-cincinnati

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem samochodów firmowych zza granicy, to warto przeanalizować różne metody wymiany walut. Wiemy bowiem, że kupno używanego pojazdu np. w Niemczech wiąże się nie tylko ze świetnym serwisowaniem w przeszłości, ale również z atrakcyjną ceną.

Właśnie dlatego warto skorzystać z najlepszych warunków przewalutowania, które pozwolą na maksymalizację oszczędności. Dzięki temu zyskasz tani samochód, przy którym nie będziesz musiał/a obawiać się o tony szpachli pod lakierem czy przekręcony licznik przebytych kilometrów.

Pamiętaj, że po powrocie do kraju czekają cię również dodatkowe koszty. Pojazdy trzeba zarejestrować i ubezpieczyć, więc zyskanie kilku tysięcy złotych na formie przewalutowania może okazać się zbawienne przy zakupie nowych pojazdów.

Banki

Jedną z najpopularniejszych form wymiany walut jest przewalutowanie pieniędzy po kursie bankowym. Niestety, instytucje tego typu maksymalizują swoje zyski przy usługach dodatkowych i nie inaczej wygląda to w przypadku wymiany walut. Stawki proponowane przez banki są bardzo wysokie i często przekraczają progi najdroższych kantorów stacjonarnych. W związku z tym nie jest to rozwiązanie zalecane, ponieważ przy dużym wydatku różnice w kursach oraz wysoki spread walutowy będą wyraźnie odczuwalne.

Kantor stacjonarny

To chyba najbardziej powszechny sposób wymiany walut. Z kantorów stacjonarnych możemy skorzystać zarówno w kraju, jak i za granicą. Na nieszczęście ich klienta, również w tym przypadku kursy są stosunkowo wysokie. Ponadto, musimy liczyć się z ryzykiem transportowania do kantoru dużej ilości gotówki i wracania z przewalutowaną już kwotą. Szczególnie odradza się wymieniania waluty na granicy, gdzie kantory wykorzystują nieuwagę klientów i jeszcze bardziej podnoszą stawki. Pamiętajmy też o popularnych oszustwach w placówkach tego typu, gdzie np. niewyraźnie zapisuje się kursy walut na tablicach.

Kantor internetowy

Zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie, jeśli jest się świadomym użytkownikiem Internetu i posiada konto walutowe. E-kantory stają się w naszym kraju coraz popularniejsze, a wszystko to za sprawą bardzo atrakcyjnych kursów wymiany. Dzięki niskim kosztom utrzymania portali, możliwości obsługiwania setek klientów równocześnie oraz działaniu 24/h, kantory internetowe mogą pozwolić sobie na wyjątkowo niską marżę. Ocenia się, że różnica w odniesieniu do ich tradycyjnych odpowiedników może sięgać nawet 7%!

Wystarczy, że klient posiada konto walutowe. Złotówki przelewa on na konto wybranego portalu, a już po kilkunastu minutach serwis zwraca je w przewalutowanej formie na rachunek walutowy. Wszystko to pomijając ryzyko związane z transportowaniem gotówki, po atrakcyjnym kursie!

Najlepszą metodą na porównanie kursów obowiązujących w kantorach internetowych jest zapoznanie się z kalkulatorami zamieszczonymi na stronach ich porównywarek. Jednym z takich portali jest serwis kantorbox.pl. Po wprowadzeniu podstawowych danych strona wygeneruje dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę spośród zebranych przez nią kantorów internetowych. Ponadto, serwis publikuje też ciekawe porady i artykuły na temat świata walut oraz działalności kantorów.

Źródło: ranking kantorów internetowych kantorbox.pl

Jeden komentarz dla wpisu “Samochody zza granicy dla firmy – gdzie najkorzystniej wymienić walutę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *