Napoje gorące w samochodzie – jak bezpiecznie je przewozić?

W czasie długiej podróży samochodem często marzy nam się ciepła, dodająca energii kawa lub aromatyczna herbata. Warto więc jeszcze przed podróżą zadbać o to, by w czasie postoju na trasie móc raczyć się pysznym napojem.

Kierowcy, którzy podróżują na długich trasach, najczęściej nie wożą ze sobą kawy, tylko korzystają z oferty przydrożnych restauracji, barów, fast foodów, czy też stacji benzynowych. Kawę w tekturowym czy styropianowym kubeczku można kupić praktycznie wszędzie, gdzie znajduje się jakakolwiek infrastruktura dla kierowców. Jednak jakość tej kawy najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Bywa ona zimna, całkowicie pozbawiona smaku, za słaba lub zbyt mocna. Bardzo często razem ze smakiem kawy dostajemy gratis smak tekturowego kubeczka. Taki napój raczej nie stawia na nogi, a jedynie podnosi ciśnienie z nerwów. Co więcej, większość tych kubków jest średnio zabezpieczona przed wylaniem w aucie. Warto więc szukać innych rozwiązań, jeśli chcemy w trakcie podróży pić naprawdę dobrą kawę lub inne gorące napoje.

Zaopatrz się w termos lub kubek termiczny

Jeśli chcesz w trakcie podróży mieć pod ręką pyszny i ciepły napój, na początku warto zakupić dobrej jakości termos lub kubek termiczny. Powinny być to produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość, trwałość i niezawodność. Jeśli inwestujemy w najtańsze kubki termiczne i termosy, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będą one trzymały ciepło, a czasem przestaną być szczelne w najmniej odpowiednich warunkach. Wybierajmy więc dobrą jakość. W samochodzie przydadzą się również różnego rodzaju półeczki i uchwyty. W niektórych autach są one montowane fabrycznie, w innych modelach trzeba natomiast samodzielnie kupić je i zamontować. Wybierajmy tylko takie akcesoria, które są funkcjonalne, nie przeszkadzają w użytkowaniu samochodu i faktycznie chronią kubki przed przechyleniem się czy wypadnięciem.

Dobrej jakości kawa

Jeśli posiadasz już uchwyt do kubka lub termosu oraz dobrej jakości sprzęt, trzeba teraz zadbać także o to, by cieple napoje były smaczne, aromatyczne i dodawały energii. To ważne zwłaszcza w czasie długiej podróży, gdy kilka łyków świetnej kawy lub doskonałej herbaty jest w stanie dodać energii i przywrócić siły witalne. Dobrze jest więc znaleźć sklep z kawami i herbatami, w którym sprzedawane są produkty bardzo wysokiej jakości o doskonałych walorach smakowych i zapachowych. W wielu sklepach internetowych można znaleźć doskonały wybór i asortyment z całego świata, co sprawia, że każdy kawosz i miłośnik dobrej herbaty bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wybierając kawę lub herbatę nie należy kierować się ceną. Najtańsze gatunki są zwykle najsłabszej jakości i często produkowane są z odpadów jakie powstają z produkcji dobrej gatunkowo kawy czy herbaty. Lepiej jest w ciągu dnia wypić jeden kubek doskonałej jakości kawy zamiast wypijać kilka filiżanek, ale za to napoju, którego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *