Ściągasz pracowników lub wysyłasz ich za granicę? Ułatw im start

Prowadzisz swoją firmę za granicą i myślisz o ściągnięciu pracowników z kraju? A może potrzebujesz zaufanej osoby u swoich zagranicznych partnerów? Sprawdź, jak ułatwić im start!

Coraz częściej można zauważyć, że polskie firmy bardzo chętnie podbijają zagraniczne rynki. Niektóre otwierają swoje oddziały w innych krajach, a jeszcze inne nawiązują współpracę z zagranicznymi partnerami. Aby jednak być spokojnym o interesy firmy, trzeba mieć na miejscu zaufanych ludzi. W takich przypadkach najlepiej jest wysłać dobrych pracowników z firmy. Nie wydaje się to takie skomplikowane, ale do czasu, bo nie każdy pracownik biegle posługuje się językami obcymi. Jak pomóc mu uporać się z tym problemem i zapewnić dobry start w nowym kraju?

Przyśpieszony kurs językowy

Z pewnością decyzja o podboju rynku zagranicznego była przez Twoją firmę bardzo dokładnie przemyślana. Zanim przejdziesz do realizacji pomysłu, wyślij swoich pracowników na kurs językowy. Dasz im w ten sposób odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się do wyjazdu. Mogą wykorzystać go na doszlifowanie swojej znajomości danego języka obcego nie tylko w mowie, ale także w piśmie. To ułatwi im jednakowo pracę w obcym kraju, kontakt z partnerami biznesowymi oraz potencjalnymi klientami. Oczywiście również samo przebywanie w danym kraju będzie dla nich mniej stresujące, bo bez przeszkód będą mogli porozumiewać się z lokalnymi mieszkańcami.

Zainwestuj w tłumacze mowy

Bardzo pomocne mogą okazać się także tłumacze elektroniczne Vasco. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie wymagają kończenia żadnych kursów, a za pomocą jednego dotknięcia mogą rozpoznać i przetworzyć mowę w ponad 40 językach. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie. Na kursie językowym Twoim pracownicy będą w stanie nauczyć się może 1-2 języków, a z tłumaczem są w stanie prowadzić rozmowy nie w języku angielskim, czy niemieckim, ale także we włoskim, hiszpański, czeskim, chińskim, francuskim czy w językach azjatyckich. Obsługa tłumacza mowy jest bardzo łatwa, więc nie powinna stanowić problemu nawet dla tych, którzy rzadko mają do czynienia z wysoko rozwiniętymi urządzeniami. Tłumacze szybko reagują, oferują różne silniki tłumaczenia i zawsze korzystają z najlepszego w zależności od wybranej pary językowej. To sprawia, że nie musisz się martwić, czy pracownicy będą godnie reprezentować Twoją firmę na światowym rynku. Tłumaczenia są zawsze dokładne, podobnie zresztą jest z wymową – z urządzeniem otrzymujemy lektora z płynną wymową i ładnym akcentem, co w tego typu urządzeniach jest wyjątkiem. Zwykle można spotkać urządzenia, które oferują mechanicznego lektora, którego bardzo ciężko zrozumieć. Poza tym wybierając dla swoich pracowników sprawdzone urządzenia, tak jak tłumacze Vasco zapewniasz im dożywotnie aktualizacje. Nad oprogramowaniem czuwa sztab wykwalifikowanych programistów, którzy na bieżąco przygotowują aktualizacje i sprawiają, że urządzenie zawsze będzie działało sprawnie, szybko i bezawaryjnie. Dodatkowo wyposażone jest ono w bezabonamentową kartę SIM, dzięki której korzystać z tłumacza można wszędzie – nie tylko tam gdzie mamy dostęp do WIFI. Czy Twoi pracownicy mogą więc marzyć o lepszym starcie w obcym kraju? Pewnie, że nie! Z pewnością Twój gest zostanie przez nich doceniony.

Kliknij w linki i odbierz rabat 30% na wszystkie produkty VASCO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *