Jak serwisować samochody dostawcze?

daily kujawsko pomorskie

Posiadając firmę zaopatrzeniową czy spedycyjną, bez wątpienia istotna jest duża flota aut dostawczych. Dbając o ich jakość, należy zwracać szczególną uwagę na diagnostykę aut, a wbrew pozorom nie jest to wcale proste.

Tutaj warto przede wszystkim postawić na pomoc profesjonalistów, pracujących w autoryzowanych serwisach. Świetnym przykładem jest autoryzowany serwis iveco kujawsko-pomorskie, który specjalizuje się w diagnostyce aut dostawczych. Zdecydowanie daily kujawsko pomorskie dysponuje mocniejszym sprzętem, który jest potrzebny do uniesienia potężnego i cięższego niż osobowe, auta dostawczego.

Naprawy samochodów dostawczych posiadają również inną specyfikację, jest wiele elementów elektronicznych, takich jak systemy nadzorujące trakcję pojazdu, wspomagające kierowcę w czasie jazdy, a także takie, które rozpoznają niebezpieczeństwo lub zachować kierunek jazdy w czasie mocnego wiatry bocznego. Są też oczywiście różne podstawowe części jak filtry, w których specjalizuje się firma exmot. Systemy ABS czy ESP działają podobnie jak w samochodach osobowych, ale dlatego też, samochody dostawcze, tak samo są narażone na awarie i potrzebują regularnych przeglądów. Należy przede wszystkim mieć tu na uwadze bezpieczeństwo i pamiętać, że niejednokrotnie małe nieprawidłowości i awarie, mogą przerodzić się w większe problemy.

Należy więc regularnie sprawdzać wskaźniki auta, ale i komputery, które wysyłają dane bezpośrednio do bazy i dzięki którym dyspozytor może poinformować kierowcę o możliwości kontynuacji jazdy. Profesjonalne podejście do serwisowania auta, pozwoli na dłuższe korzystanie z niego, a przede wszystkim umożliwi bezpieczną pracę.

Warto zwrócić uwagę, aby serwis obejmował: układ hamulcowy (w tym klocki, tarcze, wymiana płynu, szczęk i bębnów, a także przewodów), układ kierowniczy (wymiana końcówek i drążków), układ paliwowy (wymiana filtra, odpowietrzanie, wymiana wtryskiwaczy), układ klimatyzacji (szczelność azotem, nabicie, odgrzybianie, ozonowanie), także wspomnianą wcześniej diagnostykę komputerową, przegląd OT i przeglądy olejowe. Taki serwis to kompleksowe działanie na rzecz auta, bezpieczeństwa i naszej firmy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *