Opony sezonowe czy całoroczne. Które warto wybrać?

Opony całoroczne są na rynku już od dłuższego czasu. Wciąż nie brakuje jednak kierowców, którzy nie są przekonani co do ich skuteczności i bezpieczeństwa. Wielu z nich przywołuje popularne powiedzenie, mówiące, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest… do niczego.

  1. Opony zimowe. Pewne rozwiązanie na trudne warunki
  2. Opony całoroczne. Kompromis między ceną, a jakością
  3. Opony zimowe czy całoroczne? Porównanie obu rozwiązań

W przypadku opon całorocznych renomowanych marek nie znajduje jednak ono potwierdzenia, bo takie modele w wielu sytuacjach okazują się one wystarczającym rozwiązaniem. Mimo wszystko stanowią one pewien kompromis i nie są pozbawione wad. Co więc warto wiedzieć przed wyborem ogumienia? Jakie przesłanki przemawiają za wyborem obu opcji?

Opony zimowe. Pewne rozwiązanie na trudne warunki

Opony zimowe (dostępne pod adresem https://noweopony.pl/opony/zimowe) to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o jazdę w trudnych, jesienno-zimowych warunkach. Eksperci zalecają, by założyć je w sytuacji, gdy średnie dobowe temperatury spadają poniżej 7 stopni Celsjusza. Od letnich różnią się przede wszystkim składem mieszanki gumowej, która w niskich temperaturach nie twardnieje, zapewniając tym samym optymalną przyczepność na śliskiej drodze. Nie bez znaczenia jest też bieżnik stosowany w zimowym omówieniu. Jest dużo głębszy niż w przypadku opon przeznaczonych w sezonie letnim i ma agresywniejszą rzeźbę. Ma to ogromny wpływ na zachowanie przyczepności w przypadku oblodzenia nawierzchni czy zalegającej na niej wody.

Opony całoroczne. Kompromis między ceną, a jakością

Posiadanie i regularne wymienianie dwóch kompletów opon dla wielu kierowców okazuje się jednak zbyt dużym wydatkiem. Alternatywą dla całkowicie nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego rozwiązania, jakim bez wątpienia jest jazda zimą na oponach letnich, okazuje się zastosowanie opon całorocznych. W warunkach śnieżnej i naprawdę mroźnej zimy nadają się one wyłącznie do wyjątkowo spokojnej jazdy. Podczas zimy, którą obserwujemy w ostatnich latach mogą one jednak okazać się w zupełności wystarczające, a ich wybór wiąże się z oszczędnościami i dużą wygodą – kosztem nieco obniżonych osiągów. Opony całoroczne można kupić na https://noweopony.pl/opony/caloroczne.

Opony zimowe czy całoroczne? Porównanie obu rozwiązań

Opony zimowe będą niezastąpione w regionach, w których występują zimy z dużymi opadami śniegu i oblodzeniem. Jeśli jednak mieszkamy w centrum lub na północy kraju i godzimy się na nieco mniejsze osiągi, z powodzeniem możemy zdecydować się na zakup opon całorocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *