Oleje silnikowe doskonałej jakości – poznaj ofertę sklepu Dbamtomam

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w każdym samochodzie. Stosowany jest w celu zmniejszenia tarcia pomiędzy metalowymi elementami silnika poddawanymi wysokim obciążeniom. Jeżeli zależy Ci, aby Twoja jednostka napędowa utrzymywała doskonałą kondycję i sprawne działanie musisz postawić na preparaty najwyższej jakości. W sklepie Dbamtomam znajdziesz oleje pochodzące od najlepszych producentów w doskonałych cenach. Zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź produkt spełniający wymagania Twojego samochodu.

Szeroki wybór olejów silnikowych – wybierz idealny do Twojego pojazdu

Podczas wyboru oleju do naszego samochodu musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. W głównej mierze będziemy sugerować się zaleceniami producenta – twórca jednostki napędowej dokładnie określa jakie mieszaniny będą pasować do danego silnika.

Oleje silnikowe samochodowe wyróżnia się ze względu na wiele różnych czynników, jednak najczęściej stosowany jest podział ze względu na ich bazę i skład. Mamy więc do wyboru oleje:

  • syntetyczne – powstają w efekcie syntezy chemicznej i stosowane głównie w silnikach diesla, świetnie zachowują swoje właściwości nawet po wielu przejechanych kilometrach
  • półsyntetyczne – tańsza alternatywa dla olejów syntetycznych, zawierają również syntetyczny olej, jednak ich główną bazę stanowią oleje naturalnego pochodzenia,
  • mineralne – pochodne destylacji ropy naftowej używane już raczej tylko w starszych silnikach o dużym przebiegu.

Olej samochodowy 5W40 – uniwersalny olej dla Twojego silnika

Decydując się na zakup oleju, musimy wziąć pod uwagę właściwości takie jak, zawartość SAPS czy klasyfikacja ACEA lub API. Bardzo ważna jest jednak przede wszystkim jego lepkość. Gęste, bardziej lepkie oleje lepiej zachowują trwałość filmu olejowego, co pozwala lepiej zabezpieczyć jednostkę napędową w wysokiej temperaturze. Oleje rzadkie natomiast doskonale przepływają przez silnik, chroniąc jego części w niskiej temperaturze.

Jednym z najczęściej wybieranych preparatów przez kierowców w naszym klimacie są oleje silnikowe 5W40. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim uniwersalność – olej 5W40 to preparat wielosezonowy, który można z powodzeniem używać przez cały rok. Zapewnia on doskonały poziom ochrony silnika i posiada bardzo dobre właściwości smarne.

W sklepie Dbamtomam znajdziesz oleje silnikowe 5W40 takich producentów jak Millers, Motul, Xado czy Qualitium. Poza doskonałą ochroną zapewniają one również poprawę osiągów silnika i komfortu jazdy dzięki zastosowaniu wysokiej jakości dodatków. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz olej z najwyższej półki – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *