Skąd wzięła się moda na auta na minuty?

samochod9

Car sharing, czyli pożyczanie samochodów na wybrany dystans, zazwyczaj w aglomeracjach miejskich to popularna forma przejazdów, która znalazła również swoich sympatyków w Polsce. Forma ta wyłoniła się z tak zwanej ekonomii współdzielenia, a więc z sharing economy. Trend odnosi się nie tylko do motoryzacji, jednak na jej przykładzie widać, jak bardzo jest ekologiczny i nastawiony na ekonomię.

Jak wygląda usługa?

Usługa taka jak auto na minuty nie jest w ogóle skomplikowana, także warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega. Każdy, kto chce wynająć samochód na minuty w mieście powinien pobrać aplikację na smartfona, a następnie zeskanować  prawo jazdy. Następnym etapem jest wpisanie numeru karty kredytowej. Po tym czeka się na rejestrację w systemie. Wszystko to nie zajmie więcej jak parę minut. Później, za pomocą smsa dostanie się informację odnośnie tego, gdzie na kogoś czeka samochód, wraz ze specjalnym kodem, czyli numerem na który jest zamknięte auto. W 4mobility.pl płaci się wyłącznie za czas przejazdu oraz za przejechane kilometry. Samochody są już zazwyczaj zatankowane. Poza tym, stali klienci mogą liczyć na zniżki oraz spodziewać się, że będą dla nich dostępne najnowsze modele samochodów.

Płacisz tylko za przejazd

Korzystając z car sharingu płaci się tylko za to, ile się przejedzie. I właśnie na tym polega fenomen tej usługi. Patrząc na to, jak car sharing staje się popularny, można oczekiwać, że wraz z upływem czasu będzie chciało z niego skorzystać więcej osób. Przejazd na minuty już teraz określany jest jako „przyszłościowe rozwiązanie motoryzacyjne”. Fenomen car sharingu opiera się na tym, że ludzie cenią teraz ekonomię, ekologię i oszczędność czasu. A właśnie te wszystkie wyznaczniki zawiera w sobie car sharing. Jeśli już raz ktoś skorzysta z tego rozwiązania, to raczej pewne jest, że będzie chciał to robić częściej. W dodatku, ludzie polecają tę usługę dalej, gdyż widzą, że jest ona odpowiedzią na aktualne potrzeby mieszkańców wielkich aglomeracji miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *