Jakie składniki odżywcze mogą sprawić, że Twoje włosy będą mocne i lśniące?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak niektóre składniki odżywcze mogą wpływać na zdrowie naszych włosów, paznokci i skóry? Wielu z nas widziało w suplementach lub produktach do pielęgnacji skóry twierdzenia, że ​​określony składnik odżywczy lub składnik usunie zmarszczki, sprawi, że włosy będą lśnić lub wzmocnią paznokcie. Chociaż te twierdzenia mogą być przesadą, istnieją pewne prawdziwe, oparte na nauce powiązania między niektórymi witaminami i minerałami a zdrowiem naszych włosów, paznokci i skóry. Zbadajmy kluczowe składniki odżywcze, które odgrywają kluczową rolę w tych obszarach. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://vesmed.pl/jelly-bear-hair/.

Witamina A

Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina jest niezbędna dla naszego wzroku, układu odpornościowego i zdrowia skóry. Jeśli kiedykolwiek widziałeś oświadczenie dotyczące pielęgnacji skóry na temat retinolu, odnosi się ono do rodzaju witaminy A. Retinol jest znany ze swoich zdolności do zmniejszania trądziku i zmarszczek. Badania sugerują, że miejscowo stosowany retinol może poprawić drobne zmarszczki w naturalnie starzejącej się skórze i zmniejszyć objawy trądziku. Niedobór witaminy A może powodować łuszczącą się, suchą skórę i wypadanie włosów. Jednak suplementacja witaminy A jest zwykle zalecana tylko wtedy, gdy występuje prawdziwy niedobór witaminy A, co jest rzadkością w krajach rozwiniętych. Osoby z mukowiscydozą lub zaburzeniami wchłaniania są najbardziej narażone na niedobór witaminy A.

Ponieważ witamina A jest magazynowana w naszych ciałach, jej nadmierne ilości mogą być toksyczne, więc uważaj, aby nie przesadzić z przyjmowaniem witaminy A. Zalecana dzienna porcja to 900 mikrogramów dziennie dla mężczyzn i 700 mikrogramów dziennie dla kobiet. Około jedna filiżanka surowej marchwi dostarcza tego, co potrzebujesz. Aby zmaksymalizować swój potencjał witaminy A, jedz dobrze zbilansowaną dietę i dodaj dużo owoców i warzyw, a także:

  • nabiał,

  • ryby,

  • wzbogacone płatki zbożowe.

Witamina C

Witamina C działa w naszym organizmie jako przeciwutleniacz i odgrywa ważną rolę w zdrowiu naszej skóry. Skóra zawiera witaminę C, która wspomaga syntezę kolagenu i pomaga chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami UV. W związku z tym być może widziałeś serum lub środki nawilżające z witaminą C w świecie urody. Trwające badania sugerują, że miejscowa witamina C może zmniejszyć przebarwienia i stany zapalne tkanek -jednak najlepiej porozmawiać z dermatologiem, aby ustalić, czy ten rodzaj witaminy C jest dla Ciebie odpowiedni.

Niedobór witaminy C prowadzi do szkorbutu, co jest rzadkością w krajach rozwiniętych, ale nadal może wystąpić u osób o ograniczonej różnorodności diety lub osób intensywnie palących. Szklanka soku pomarańczowego dostarcza 80 mg na porcję. Witamina C znajduje się w wielu owocach i warzywach – najwyższe źródła to papryka, owoce cytrusowe i ich soki.

Biotyna

Biotyna jest prawdopodobnie najbardziej znanym suplementem dostępnym bez recepty na potrzeby urody. Biotyna jest częścią kompleksu B, który pomaga naszemu organizmowi przekształcać żywność w energię oraz metabolizować tłuszcze i białka. Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości biotyny, możesz zauważyć przerzedzenie włosów, łuszczącą się skórę i łamliwe paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *