Skuteczne zapięcia rowerowe

Niemal każdy właściciel roweru zastanawia się w jaki sposób właściwie zabezpieczyć go przed kradzieżą. W tym artykule podpowiadamy jakie są aktualnie dostępne na rynku najpopularniejsze zapięcia antykradzieżowe do rowerów. 

O ile łatwiej jest zabezpieczyć rower przed kradzieżą po prostu trzymając go w piwnicy, komórce lokatorskiej czy w mieszkaniu, o tyle podczas wycieczek rowerowych jest to już trudniejsze. Każdy przechodzień ma przecież do niego bezpośredni dostęp, może się też starannie przyjrzeć zabezpieczeniom bez zwracania niczyjej uwagi. Niestety w sezonie rowerowym takie kradzieże są bardzo popularne. Zwłaszcza w centrach dużych miast kradzieże rowerów są na porządku dziennym. W jakie zatem zabezpieczenia warto się wyposażyć?

Zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą

Najpopularniejszym, ale niestety jednocześnie najmniej skutecznym zapięciem jest linka zamykana na kluczyk bądź szyfr. Linkę taką bardzo łatwo jest przeciąć zwykłymi kombinerkami lub obcęgami, które złodziej bez problemu może przechowywać w kieszeni. Kradzież roweru trwa wtedy zaledwie kilka sekund – nawet osoby przyglądające się całej akcji mogą nie zwrócić uwagi na to, że na ich oczach odbywa się przywłaszczanie cudzego mienia. Dlatego osoby, którym zależy na skuteczniejszym zabezpieczeniu decydują się na zapięcia lepszej jakości.

Oczywiście należy pamiętać, że tak naprawdę żadne zapięcie rowerowe nie jest w stanie w 100% zabezpieczyć go przed kradzieżą. Możemy jedynie podejmować próby skutecznego zniechęcenia złodzieja przed interesowaniem się naszym dwuśladem.

Lista solidnych zapięć rowerowych:

grube łańcuchy ze stali nierdzewnej,
u-locki,
zapięcie składane panelowe,
podkowy na tylne koło.

Oczywiście każde zabezpieczenie da się sforsować – potrzebne jest jedynie odpowiednie narzędzie oraz wystarczająca ilość czasu. Ale warto pamiętać, że najczęściej złodziejowi zależy na jak najszybszym dokonaniu kradzieży i nie zwracaniu na siebie uwagi. Przyznamy, że trudno jest nie zauważyć osoby manipulującej kilka minut przy zapiętym rowerze z użyciem wielkich hydraulicznych nożyc lub szlifierki kątowej :). Wielu specjalistów od zabezpieczeń rowerowych jest zdania, że najlepszym sposobem na zniechęcenie złodzieja jest stosowanie kombinacji różnych zapięć, na przykład: u-lock, czujnik ruchu i podkowa na tylne koło. Aby dokonać kradzieży takiego roweru złodziej potrzebuje więcej czasu oraz różnych specjalistycznych narzędzi co wymagałoby lepszego przygotowania się do akcji. Rzecz jasna dbając o bezpieczeństwo roweru staramy się nie zostawiać go w miejscach odludnych, gdzie złodziej mógłby komfortowo się nim zająć bez zwracania niczyjej uwagi. Wielu rowerzystów zauważyło, że skuteczną metodą jest zapinanie roweru w miejscach, gdzie już są przypięte inne. Złodziej wybierze zazwyczaj ten rower, którego zabezpieczenia są najłatwiejsze do sforsowania. Jeśli jesteś natomiast posiadaczem bardzo drogiego roweru, być może warto zainwestować w zlokalizowany w niewidocznym miejscu (np. w sztycy roweru) lokalizator gps.

Polski producent rowerów Royalbi, Rowery Cruiser
https://royalbi.pl/
Telefon: 513 021 777
E-mail: sklep@royalbi.pl

Jeden komentarz dla wpisu “Skuteczne zapięcia rowerowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *