Słyszałeś o bitcoinach? Kilka porad na start

Poszukując sposobu na inwestowanie coraz więcej osób decyduje się na wybór inwestycji w kryptowaluty, czyli internetowe pieniądze. Sposób nie najnowszy, ale w ostatnich latach zyskujący na popularności. Zanim zdecydujemy się na inwestycję w kryptowaluty, sprawdźmy, ile tak naprawdę o nich wiemy, a także co powinniśmy o nich wiedzieć, zanim zaczniemy przygodę z inwestowaniem w Internecie.

Co należy wiedzieć na początek?

Zacznijmy od początku- zanim zaczniemy inwestycje w Internecie powinniśmy zaopatrzyć się w podstawową wiedzę, trochę gotówki, a także niezbędny dostęp do Internetu, który umożliwi nam gospodarowanie walutą w Internecie. Przed zakupem bitcoinów należy posiąść specjalny portfel, który umożliwi nam dostęp do posiadanej waluty, a także pomoże w operowaniu posiadanymi pieniędzmi w Internecie, a więc kupnem i sprzedażą. Wedle informacji dostępnych w sieci, mamy do wyboru kilka rodzajów portfeli, które w zależności od sposobu jego wykorzystania- urządzenie stacjonarne czy mobilne- powinno być odpowiednio wybrane. Jeśli już staniemy się właścicielami portfela, to powinniśmy rozpocząć poszukiwania pożądanej zakupy.

Gdzie szukać tanich bitcoinów?

Istnieje kilka źródeł zakupów wirtualnej waluty, jednak spośród nich należy wybrać bezpieczny i najtańszy sposób pozyskania bitcoinów. Wszelkie transakcje wykonane z obrotem kryptowalutą można wykonywać na specjalnych giełdach, związanych z obrotem bitcoinami. Wśród takich giełd należy wybrać tą o najlepszej opinii i atrakcyjnych warunkach dotyczących sprzedaży i zakupu internetowych walut. Te same transakcje można wykonać również w kantorach, jednak w tym przypadku należy liczyć się z mniej korzystnymi warunkami dotyczącymi obrotu walut. Ostatnią możliwością pozyskania lub sprzedaży bitcoinów jest bezpośrednia transakcja z innym użytkownikiem, jednak  należy mieć świadomość, że ta możliwość nie zawsze należy do bezpiecznych.

Na co zwrócić uwagę rozpoczynając inwestowanie?

Niezależnie od wyboru sposobu inwestowania należy liczyć się z możliwością ewentualnej straty, która może się zdarzyć niezależnie od formy inwestowania, a także doświadczenia i stażu w tym zajęciu. Bitcoiny są dość świeżym sposobem na inwestowanie, a dodatkowo można zauważyć gwałtowny wzrost ceny za walutę.  Dynamiczna zmiana cen wymaga od inwestorów wiedzy na temat bezpiecznego lokowania pieniędzy, a dodatkową obawę może budzić fakt, że Bitcoin, czyli wirtualna waluta nie ma żadnego namacalnego wymiaru, jak to ma miejsce w przypadku innych, bardziej znanych form inwestowania. Bitcoin jest jedną z walut, która nie jest środkiem płatniczym- trwają prace nad zmianą tego stanu rzeczy, bowiem PayPal chce wprowadzić bitcoiny jako środek płatniczy. Zanim zaczniemy przygodę z inwestowaniem w bitcoiny właśnie powinniśmy zdobyć informacje na temat wyboru portfela,  a także źródeł pozyskania i obrotu kryptowalutami. Od takich czynników, jak zamierzona ilość zainwestowania czy rodzaj urządzenia, na jakim będziemy pracować, zależy wybór portfela oraz sposobu zakupu bitcoinów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *