Sposób na: czystą pogodę w garażu

Czysta podłoga garażu może pomóc w zapobieganiu wnikaniu olejów i pozostałości do domu, a regularna konserwacja podłogi wydłuży jej żywotność. Aby rozpocząć czyszczenie, należy wyczyścić i posprzątać podłogę. Wstępnie usuń wszelkie plamy oleju, smaru lub rdzy przed zmywaniem podłogi. Jeśli masz betonową podłogę, powinieneś ją wyszorować za pomocą miotły, specjalnego urządzenia do mycia podłogi lub silnego roztworu czyszczącego.

bramy koszalin

Jeśli Twoja podłoga jest pokryta żywicą epoksydową, potrzebna jest delikatniejsza metoda. Po prostu odkurz i zetrzyj bałagan przy minimalnym szorowaniu.

Oczyść podłogę.

Powinieneś usunąć wszystko z podłogi garażu, co nie jest na niej osadzone na stałe. Luźne przedmioty mogą przeszkadzać podczas czyszczenia i mogą ulec uszkodzeniu podczas procesu. Przenieś wszystkie samochody, motocykle, narzędzia, umywalki, pudła i inne przedmioty z garażu, dopóki nie skończysz.

Możesz zostawić przedmioty na półkach, jeśli masz pewność, że nie będą one stanowić przeszkody dla wody, węży lub mydła.

Zakryj płyty gipsowo-kartonowe i gniazda.

Przypnij lub przyklej plastikową ściereczkę lub plandekę do ścian co najmniej metr od podłogi. Upewnij się, że wszelkie płyty gipsowo-kartonowe lub gniazdka elektryczne są przykryte tą szmatką. Ta plandeka ochroni twoje ściany przed zniszczeniem przez wodę i plamami.

Pozamiataj podłogę.

Przed nałożeniem na podłogę jakiegokolwiek roztworu czyszczącego lub wody powinieneś zamiatać ją miotłą. Spowoduje to zepchnięcie brudu, kurzu i dużych zanieczyszczeń z drogi. Zbierz wszystko do śmietnika i wyrzuć.

Natychmiast usuń wyciek.

Jeśli rozlejesz olej lub inne ustrojstwo na podłogę garażu, od razu to wyczyść. Te płyny mogą osadzać się na podłodze, co utrudnia ich późniejsze czyszczenie. Użyj ręczników papierowych lub szmat wielokrotnego użytku, aby pozbyć się bałaganu i wyrzuć je lub wypierz, gdy skończysz.

Użyj soku z cytryny lub octu na plamie z rdzy.

Jeśli masz plamy rdzy na betonowej podłodze, spróbuj zalać plamę sokiem z cytryny lub octu. Użyj wystarczającej ilości, aby zakryć plamę. Odczekaj 5 minut, a następnie nalej drugą dawkę na wierzch. Za pomocą szczotki do szorowania ze sztywnym włosiem zetrzyj plamę z podłogi.

– Jeśli to nie zadziała, możesz wypróbować tę samą metodę, ale z silniejszym, kupowanym w sklepie kwasem lub środkiem do usuwania rdzy.
– W przypadku bardzo trudnych plam z rdzy można zmieszać dziesięć części wody z jedną częścią kwasu specjalnego na takie zabrudzenia. Nałóż na plamę i pozostaw na pięć minut przed wyszorowaniem.
– Nie używaj kwasów ani octu na posadzkach epoksydowych, za to może Ci się przydać maszyna czyszcząca do podłóg

Jeśli masz plamę po wysuszonym oleju lub jeśli po rozlaniu pozostały resztki oleju, znajdź ściółkę dla kotów zawierającą glinę. Rozprowadź to na plamie. Pozostaw ściółkę w spokoju na kilka godzin lub na noc, aby wchłonąć olej. Zamieć wszystko, kiedy skończysz. Jeśli ściółka dla kota nie wchłonęła całkowicie oleju po dniu, wymień ją na świeżą ściółkę i pozostaw na kolejny dzień. W przypadku bardziej uporczywych wycieków ropy proces ten może potrwać kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *