Sposoby na sprzedaż używanego samochodu

Planujesz pozbyć się swojego używanego samochodu, i nie wiesz jak to zrobić? Możliwości masz, wbrew pozorom, całkiem sporo. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy Ci na szybkim przypieczętowaniu transakcji, i w jakim stanie technicznym jest Twój samochód. A oto sposoby na sprzedanie samochodu.

Przez Internet

Internet to prawdziwa skarbnica możliwości. Wystarczy tylko, że zamieścisz ogłoszenie o sprzedaży samochodu w jednym z niżej podanych miejsc:
na portalu aukcyjnym,
na portalu społecznościowym,
możesz dać także ogłoszenie na forum miłośników motoryzacji.
Zamieszczając ogłoszenie pamiętaj o tym, by podać najważniejsze dane techniczne samochodu: marka i model, rok produkcji, przebieg, stan techniczny, ewentualne kraksy. Nie zapomnij także o zdjęciach – mogą one zadecydować o szybkiej sprzedaży samochodu. Oczywiście, przed zrobieniem zdjęć należy samochód umyć i wysprzątać w środku – choć nie jest to najważniejsze, to jednak lśniący samochód wydaje się bardziej zachęcający dla potencjalnego klienta.

”sprzedaż w internecie - portale ogłoszeniowe

Kartka za szybą

To sposób stary jak świat. Napisz ogłoszenie o sprzedaży samochodu, a kartkę przyklej do szyby, po wewnętrznej jej stronie. Nie zapomnij o umieszczeniu swojego numeru telefonu. Ten sposób jest świetny, pod warunkiem jednak, że mieszkasz lub pracujesz w okolicy dość uczęszczanej – na pustkowiu czy w podziemnym garażu raczej nikt nie zauważy ogłoszenia na szybie. Pomysł ten ma jeszcze jedną zaletę: jeśli Twój samochód jest w jakiś sposób wyjątkowy, ktoś może się w nim po prostu “zakochać” i zapragnąć mieć wyłącznie ten egzemplarz.

Skup samochodów

To dobry sposób na szybką sprzedaż samochodu. Jedziesz do skupu, sprzedajesz samochód za gotówkę, i problem z głowy. Ale znaleźć dobry skup nie jest łatwo. Zaniżanie cen z byle powodu to praktyki, które są na porządku dziennym. Na szczęście jednak nie wszędzie. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży samochodu, wybierz właśnie ten sposób. I choć na zawrotną cenę liczyć nie możesz, to jednak warto pokusić się o znalezienie dobrego skupu, w którym będzie ona przynajmniej uczciwa. I tu z pomocą przyjdzie Ci Internet – zanim wybierzesz konkretny skup, poczytaj opinie klientów na jego temat. Wybierz ten, który cieszy się pozytywnymi komentarzami i zaufaniem klientów. Jednym z godnych polecenia skupów samochodów używanych i niesprawnych jest autoskupwarszawa.com

sprzedaż w komisie samochodowym

Komis

Także oddanie samochodu do komisu jest wyjściem, które możesz rozważyć. Ale jest to opcja obarczona wieloma wadami. Przede wszystkim – musisz zapłacić prowizję. Pracownicy komisu oczywiście dołożą wszelkich starań, by Twój samochód sprzedać jak najszybciej, ale za tę usługę zapłacisz Ty. W tym czasie oczywiście samochodu nie możesz używać – stoi on na placu. Sprzedając przez Internet czy “na karteczkę” – cały czas możesz jeździć samochodem. I kolejna wada – stojące na placu komisu samochody to po prostu bezimienna masa pojazdów. Trudno w nich zauważyć ten jeden, jedyny. Oznacza to, że jeśli Twój samochód nie jest perełką, może stać w szeregu sobie podobnych przez długie tygodnie lub nawet miesiące.

auto kasacja samochodu w stacji demontażu pojazdów

Złom

Sprzedanie samochodu na złomowisko to ostateczność, i warto się zdecydować nie nią w jednym tylko przypadku – kiedy samochód jest w złym stanie technicznym i nie przedstawia sobą najmniejszej nawet wartości. Z pojazd otrzymasz zaledwie ułamek kwoty, za którą sprzedać można sprawny samochód – jest to cena w zasadzie samej blachy.

Oto najpopularniejsze sposoby na sprzedanie używanego samochodu. To, jak szybko uda Ci się pozbyć pojazdu, zależy od wielu czynników, spośród których dobry pomysł wydaje się być jednym z najważniejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *