Sprowadzanie samochodów z USA jest bezpieczne – trzeba tylko uważać na auta po zatopieniu


Nie tylko samochody po poważnych wypadkach, ale ostatnio także po zalaniach trafiają na rynek w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez huragan Ian, który w drugiej połowie 2022 r. szalał na Florydzie. Niektórych topielców lepiej unikać. Tak radzą amerykańscy specjaliści. Inne
auta z USA
można nadal śmiało kupować.

Pojazdy uszkodzone przez wodę mogą zalać rynek używanych samochodów – ostrzegają wspólnie znawcy rynku. Nie powinniśmy jednak bać się zakupów aut w Stanach. Warto jednak korzystać z usług wyspecjalizowanych firm. Sprowadzanie samochodów z USA jest wciąż bezpieczne, nawet jeśli auta są po delikatnej stłuczce. Auta z USA nieuszkodzone nie budzą natomiast już w ogóle żadnych wątpliwości.


Sprowadzanie samochodów z USA jest bezpieczne. Unikaj jednak tych po powodzi


Bardzo dużo samochodów, ciężarówek i SUV-ów zostało w ostatnim czasie zniszczonych lub uszkodzonych. Wszystko przez huragan Ian, który wywołał powódź i zalał dużą część Florydy.
Niektóre z tych samochodów mogą trafić na rynek, dlatego de
cydując się na zakup auta sprowadzanego z USA, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego polskiego importera samochodów używanych zza oceanu.
„Widzimy, jak te zalane samochody pojawiają się w ogłoszeniach w całym kraju, narażając niczego niepodejrzewających nabywców na ryzyko” – mówią amerykańscy obserwatorzy tamtejszego rynku motoryzacyjnego.

Auta sprowadzane z USA. Uwaga na dziwne okazje


Kosmetycznie samochody te mogą wyglądać świetnie, ale jeśli nie wiesz, czego i jak szukać, prawie niemożliwe jest rozpoznanie, czy nie jest to przypadkiem auto po powodzi. W
oda powodziowa może powodować problemy mechaniczne, elektryczne, a nawet wpływać później na zdrowie kierowcy. Wystarczy, że samochód był zanurzony na krótki czas w brudnej wodzie. Niestety na tego typu wątpliwe „okazje” narażeni są zwłaszcza turyści motoryzacyjni, którzy poszukują kultowych samochodów za bezcen. Na takie „okazje” nie dadzą się z pewnością złapać specjaliści z polskich salonów aut z USA. Oni nie dadzą sobie wcisnąć byle czego, bo doskonale wiedzą, jak zidentyfikować samochód po zalaniu.


Niedawno oszacowano, że szkody spowodowane przez wodę i wiatr potencjalnie uszkodziły aż 358 tys. pojazdów. I to tylko podczas ostatniego huraganu.
Zalany samochód teoretycznie powinien otrzymać status auta po zalaniu i trafić na aukcje złomowiskowe. Uszkodzone samochody z USA takie jak wspomniane „topielce” mogą się jeszcze przydać jako źródło części zamiennych. Z takiego auta można bez problemu przecież kupić szybę czy aluminiowe felgi. Niestety nie zawsze tak się dzieje i nieuczciwi handlarze starają się sprzedać samochody po powodzi potencjalnym łowcom okazji, w tym takim z Europy.

Auta z USA import wciąż bezpieczny


Niektórzy pozbawieni skrupułów sprzedawcy mogą również transportować pojazdy z zalanego obszaru w rejony Stanów, gdzie potencjalni nabywcy mogą nie być już tak podejrzliwi. Niebezpiecznie nie jest więc tylko na Florydzie, którą dotknęła klęska żywiołowa.


Prawdziwe niebezpieczeństwo polega na tym, że te samochody mogą naprawdę dobrze wyglądać i przez jakiś czas nawet całkiem dobrze jeździć, ale prędzej niż później mogą pojawić się poważne problemy, bo uszkodzenia są często trudne do wykrycia dla niewprawnych oczu.


Natychmiastowe skutki są oczywiste. To często nieprzyjemny lub stęchły zapach, rdza, odbarwione wnętrza, wydobywający się dym z silnika oraz uszkodzenia elektroniki.
Na dłuższą metę woda może trwale uszkodzić komputery i układy elektryczne, które sterują pedałami gazu i hamulca, kierownicą i zmianą biegów oraz kontrolerami poduszek powietrznych. Uszkodzone samochody z USA przez powódź mogą być trwale zniszczone także w innych, niewymienionych obszarach.

Auta z USA import, czyli jak kupić dobre auto?


Dobre samochody to te oferowane przez wykwalifikowanych polskich dilerów. Oni znają rynek aut używanych w Stanach i wiedzą, jak unikać wątpliwych „okazji”. Żaden z polskich importerów aut ze Stanów nie pozwoli sobie na sprzedaż „topielca” w Polsce. Firmy te zbyt długo budowały swoja rynkową pozycję. Niektóre z nich opierają swoją działalność na poleceniach zadowolonych klientów i doskonale wiedzą, że na renomę pracuje się latami.

e-TOLL dla osobówek – dostępne metody rozliczania płatnych przejazdów
Podłączanie akumulatora – kolejność podpinania klem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *