Sprowadzanie aut z Niemiec – wszystko co powinieneś wiedzieć

Samochody z Niemiec niemal od zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród osób, które szukały dla siebie używanych aut w dobrym stanie. Dziś sprowadzanie aut zza zachodniej granicy nie jest aż tak popularne jak kilkanaście lat temu, nadal jednak wielu kierowców decyduje się właśnie na taki samochód. Zanim jednak sprowadzimy auto z zagranicy, warto wiedzieć, że wymaga to załatwiania wielu formalności.

Aby sprowadzić auto z Niemiec, trzeba przede wszystkim znaleźć taki pojazd, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem. Zdarza się, że to, co w ogłoszeniach brzmi jak bajka, a samochód przedstawiany jest jako w stanie idealnym, nie ma zupełnie pokrycia w rzeczywistości. Kupujący, którzy chcą mieć pewność, że ich inwestycja będzie sprawdzona, muszą sami obejrzeć auto, co wiąże się z wyprawą za granicę, sporymi dodatkowymi kosztami, często też koniecznością szukania kogoś, kto będzie pośredniczył w kontakcie ze względu na brak znajomości języka. Warto bowiem dopytać sprzedawcy na temat wszystkich interesujących nas kwestii.

Warto podliczyć koszty

Sprowadzenie auta z zagranicy wiąże się z dodatkowymi kosztami, jakich nie ponieślibyśmy, gdybyśmy zdecydowali się na samochód kupiony w kraju. Konieczne jest uwzględnienie kosztów podróży do Niemiec, a także opłat związanych z samym przewiezieniem auta, cła, akcyzy, a później rejestracji w Polsce. Pomimo tych dodatkowych kosztów, okazuje się, że zakup aut w Niemczech jest po prostu opłacalny. W przypadku większości modeli za granicą kupimy samochód z oszczędnością nawet kilku tysięcy złotych. Jest to więc rozwiązanie, które zdecydowanie się opłaca. Jeśli wybieramy się po auto do Niemiec, najlepszym rozwiązaniem będzie podróż komunikacją publiczną po to, by móc wrócić do kraju na czterech kołach w nowym samochodzie. Koniecznie trzeba również pamiętać o sporządzeniu umowy. Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek problemy w czasie użytkowania samochodu i będziemy chcieli dochodzić swoich praw, tylko to, co mamy na piśmie będzie w ogóle możliwe do wyegzekwowania.

A może wyspecjalizowane usługi?

Wiele osób chętnie sprowadziłoby samochód zza granicy, jednak nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać lub liczba formalności do załatwienia wydaje im się przytłaczająca. Takie osoby mają możliwość skorzystania ze specjalistycznych usług firm, które profesjonalnie i kompleksowo zajmują się sprowadzaniem samochodów z Niemiec. Dzięki nim można uniknąć konieczności samodzielnego załatwiania wszystkich formalności, nie musimy znać języka, możemy również liczyć na dużo bogatszą ofertę niż w sytuacji, gdybyśmy szukali samochodu na własną rękę. Profesjonalne sprowadzanie aut z Niemiec, choć oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami, jest zdecydowanie opłacalne. Można dzięki temu mieć wymarzony, sprawny i w stu procentach pasujący nam samochód w krótkim czasie i bez większych trudności na wszystkich etapach sprowadzania auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *