Gabinety mobilne czy stacjonarne – która branża w medycynie na co może sobie pozwolić?

Prywatne gabinety kosmetyczne możemy spotkać zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Myli się jednak ten, kto myśli, że lekarze nie muszą się promować i reklamować. Wręcz przeciwnie, czasem gabinet wymaga właściwej promocji. Szczególnie, gdy dotyczy lekarza o wyjątkowo popularnej specjalizacji.

Pacjenci gabinetów lekarskich zwracają uwagę przede wszystkim na renomę danego lekarza i bardzo wnikliwie sprawdzają każdego profesjonalistę, zanim wybiorą się do niego na wizytę. Sprawdzenie lekarza w dzisiejszych czasach nie jest zbyt trudne, wystarczy wpisać laryngolog warszawa centrumczy dentysta Gdańsk, a na pewno wyświetli nam się całe mnóstwo wyników. Poza opiniami na temat lekarzy, wielu pacjentów jest również zainteresowanych możliwością wizyt domowych. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób starszych lub takich, które mają problemy z poruszaniem się i dla których wyprawa do lekarza byłaby czasochłonna i męcząca. Świadczenie wizyt domowych to dobry sposób na działalność lekarską i przyciąganie nowych pacjentów. Nie wszystkie gabinety mają bowiem coś takiego w swojej ofercie. Jednak trzeba mieć też na uwadze, że nie wszystkie mogą.

Nie każdemu lekarzowi wystarczy torba lekarska

Są takie specjalizacje, gdzie wystarczy wrzucić do torby lekarskiej laptopa, stetoskop, drobne akcesoria diagnostyczne i można wybrać się do pacjenta. Może tak zrobić chociażby lekarz internista, laryngolog, dermatolog czy pediatra. Problem pojawia się jednak w przypadku tych specjalizacji, które nijak nie mają możliwości realizowania wizyt domowych. Dotyczy to chociażby dentystów, którzy potrzebują solidnego zaplecza, ortopedów, dla których bardzo ważna jest diagnostyka obrazowa, bez której nie da się postawić właściwej diagnozy, a także wszystkich innych lekarzy, którzy do przeprowadzenia badań, a nawet zwykłej wizyty potrzebują dosyć specjalistycznego i solidnego sprzętu. Warto więc mierzyć siły na zamiary – nie każdy lekarz będzie mógł bez problemu realizować wizyty domowe.

Sporo możliwości dla rehabilitacji

Wizyty domowe są popularne nie tylko wśród lekarzy, ale również rehabilitantów i fizjoterapeutów. Przyjeżdżają oni do pacjentów, bo zdecydowanie łatwiej jest im przyjechać do kogoś niż osobie połamanej czy powalonej przez chorobę dojechać na rehabilitację do ośrodka zdrowia czy gabinetu fizjoterapeuty. Zarówno wizyty lekarzy, jak i fizjoterapeutów realizowane z dojazdem do domu są zwykle nieco droższe niż wizyty w gabinecie. Związane jest to oczywiście z bezpośrednimi kosztami dojazdu. Jednak dla wielu pacjentów taka opcja jest nie tylko wygodna, le czasem jedyna możliwa. Lekarze, którzy odwiedzają swoich pacjentów w domach cieszą się zwykle dużą popularnością i dobrymi opiniami. Są to bowiem najczęściej osoby o dużej empatii, które są w stanie odejść zza biurka i poświęcić czas na dojazd nawet na drugi koniec miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *