Stare auto – nowe mieszkanie

W dzisiejszych czasach, zakup samochodu nie jest niczym niezwykłym, ani nawet trudnym. Nawet potencjalni kupcy z mniej zasobnym portfelem, mogą mieć nadzieję na posiadanie własnych „czterech kółek”. Oczywiście, nie będzie to wtedy tzw. „wypaśna Testa Rossa”, jednak już od kilku tysięcy można zakupić całkiem przyzwoite auto i jeździć nim jeszcze przez lata.

Oczywiste jest, że samochód stary może często odmawiać posłuszeństwa. I nie jest to tzw. „złośliwość przedmiotów martwych”, ale zwyczajne zmęczenie materiału. W zależności od tego, jak takie auto było wcześniej eksploatowane, tak też może się zachowywać obecnie. Czyli: jeśli samochód był nadmiernie eksploatowany (np. jeździł na taksówce), jego podzespoły mogą odmawiać posłuszeństwa.

Tak samo ma się sprawa z brakiem eksploatacji – czyli np. samochód stoi w garażu i wyjeżdżamy nim raz w tygodniu, lub co gorsza, raz w miesiącu – aby go nie niszczyć. Nie ma nic gorszego dla pojazdu, jak bezruch. Wtedy niszczeje jeszcze szybciej. Czyli – żadna skrajność nie jest dobra. I jeśli ktoś normalnie jeździ samochodem przez lata, przy okazji dbając o jego stan techniczny, coroczną wymianę płynów, i nie korzysta zbyt często z nadmiernych driftingów, jego auto będzie jak najbardziej w porządku. Może je sprzedać innemu kierowcy, który także będzie zadowolony przez lata.

Zakup nowego mieszkania od developera

Prawdą jest, że tzw. „dach nad głową” jest ważniejszy, niż „cztery kółka”. Jeśli mamy stare auto, a planujemy zakup mieszkania, warto jest zastanowić się nad dokupieniem tzw. usługi garażowej dla naszego samochodu. Wszyscy wiemy, jak bardzo trudno jest zaparkować na noc w dzisiejszych miastach. Posiadając własny garaż w opcji z mieszkaniem (lub jedynie miejsce garażowe), możemy zadbać o swoje auto, które przecież służy nam najlepiej, jak potrafi i to przez lata. Deweloper Inpro może nam zaoferować takie mieszkanie z garażem, wystarczy jedynie wejść na jego stronę, aby ewentualnie wybrać sobie taką opcję mieszkaniową, jaka nam pasuje.

Zakupując takie mieszkanie dokonujemy poważnej i długoterminowej inwestycji, która będzie „pracować” dla nas. Można się w tym momencie zapytać: „Ale skąd wziąć na to pieniądze?”. Mieszkania najczęściej zakupuje się w kredycie, jeśli oczywiście mamy taką możliwość (zdolność kredytowa). Jest to długoterminowa inwestycja, ale pewna. Człowiek i tak całe życie pracuje po to, aby jego dzieci miały tzw. lepszy start. Mieszkanie z garażem takim „lepszym startem” zapewne jest, więc nie ma co się zastanawiać.

Może wynajem?

Oczywiście, można się zastanowić nad wynajęciem mieszkania z garażem, jeśli nas na niego (przynajmniej na razie) nie stać. Jednak, kwota za wynajem „idzie” na konto bankowe właściciela mieszkania, zamiast na nasze konto (kredyt w banku). Po jakimś czasie mieszkanie będzie spłacone, natomiast przy wynajmie nigdy nie będzie nasze. Każdy musi sam wybrać taką opcję, która mu najbardziej pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *