Stare gry samochodowe – Test Drive

01

Kultowa gra samochodowa

Fani gier samochodowych z pewnością pamiętają, stworzoną wiele lat temu, jedną z najlepszych gier tego typu czyli grę Test Drive. Powstała ona na komputery Amiga i praktycznie od początku stała się wielkim hitem. W dobie komputerów szesnastobitowych nowoczesna gra na nowszy niewątpliwie komputer po prostu zachwycała.

Wielkie możliwości, świetna jak na tamte czasy grafika i wiele opcji gry do wyboru, to zalety, które wielu graczy pamięta do dziś. Gra była tak naprawdę wyścigiem po terenie Stanów Zjednoczonych. Do wyboru gracza było wiele tras, wiele samochodów, istniała również możliwość wyboru ujęcia. Hitem było ujęcie zza szyby samochodu, a więc widok jak z prawdziwego auta.

Były także i minusy

Niestety, z biegiem lat i wraz z rozwojem kolejnych gier tego rodzaju zauważyć można było wiele minusów Test Drive. Grafika, która zachwycała, była niewątpliwie plusem, minusem zaś był niski realizm tej gry. Prowadzenie auta było po prostu sztuczne. O wypadek było łatwo, o dziwo każdy powodował dokładnie takie samo zniszczenie przedniej szyby auta.

Należy jednak pamiętać, że Test Drive była jedną z pierwszych tego typu gier. Lata później powstały nowe, inne, ale oparte na podobnych zasadach. Test Drive zapoczątkował więc dzisiejsze gry samochodowe. Warto o tym pamiętać i choć dla wspomnień zagrać w nią choć raz.

Jeden komentarz dla wpisu “Stare gry samochodowe – Test Drive”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *