Start warsztatu samochodowego – przeczytaj, zanim wejdziesz w tę niszę!

Nasz przewodnik dotyczący zakładania warsztatu samochodowego zawiera wszystkie istotne informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy ta firma dobrze pasuje do Ciebie. Dowiedz się więcej o:

• codziennych obowiązkach właściciela warsztatu samochodowego,
• typowym rynku docelowym,
• potencjale wzrostu,
• kosztach uruchamiania firmy,
• kwestiach prawnych.

Część z tych informacji znajdziesz w niniejszym tekście, po część będziesz musiał sięgnąć do innych źródeł. Niemniej jednak ten artykuł jest dobrym miejscem na początek poszukiwań. Dodatkowych inspiracji możesz też szukać na stronie: http://www.blswyszomirski.pl/.

Czym jest warsztat samochodowy?

To firma która zatrudnia mechaników samochodowych, którzy świadczą usługi naprawy i konserwacji pojazdów dla klientów indywidualnych i firm. W warsztacie samochodowym mogą być również oferowane takie usługi, jak niestandardowa instalacja systemów stereo i alarmowych, przyciemnianie okien i ulepszenia samochodów znajdujących się na rynku wtórnym.

Dla kogo jest ten biznes?

Ta firma jest dobra dla osób, które myślą „mechanicznie”. Ma to związek z tym, że każdy producent pojazdów zwykle posiada zastrzeżone procesy i protokoły serwisowe, które musi przestrzegać mechanik. Z tego powodu specjalistyczne nauczanie jest praktyczną koniecznością. Właściciele firm zazwyczaj spędzają długie godziny z dala od swoich rodzin- o tym też nie zapominaj.

Co dzieje się podczas typowego dnia w warsztacie samochodowym?

Właściciele firm zazwyczaj muszą najpierw sprawdzić dzienniki konserwacji, sprawdzić nadchodzące spotkania i spotkać się z menedżerami sklepów w sprawie różnych potrzeb związanych z zapasami lub dostawami.

Właściciel sklepu musi także negocjować umowy z lokalnymi firmami, które zapewniają dochody. Na przykład, jeśli sklep współpracuje z firmą taksówkową w celu świadczenia usług serwisowych, wówczas właściciel musiałby negocjować umowę i warunki.

Jaki jest rynek docelowy?

Klienci firm zajmujących się naprawami automatycznymi są wyjątkowi, ponieważ wszyscy mają jedną wspólną cechę: pojazd uszkodzony lub zdatny do użytku. Najlepszymi klientami są klienci z umową serwisową. Bieżące kontrakty serwisowe zapewniają stały przychód dla sklepu i zmniejszają problemy z płynnością finansową zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

Najgorszym typem klientów mogą być jednorazowi klienci, którzy korzystają ze specjalnych rabatów. Tego typu klienci są często marudni i mogą faktycznie przysporzyć kłopotów.

W jaki sposób warsztat samochodowy zarabia pieniądze?

Auto warsztat samochodowy zarabia, pobierając stałą opłatę lub stawkę godzinową za usługę. W niektórych sklepach właściciele ustalają rutynowe opłaty za utrzymanie, pobierając ustaloną cenę za prostą konserwację, np. wymianę oleju. W innych sklepach cała praca opiera się na częściach i kosztach pracy.

Z tym wszystkim trzeba liczyć się już na początku, aby de facto móc określić czy w ogóle takie coś Cię interesuje i na pewno dobrze czujesz się w tym temacie na tyle, by wejść w branżę samochodową z tej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *