Stłuczka? Sprawdź, jak wygląda likwidacja szkód komunikacyjnych

Stłuczka? A może większa kolizja? Tak naprawdę to bez znaczenia, ponieważ poziom stresu będzie na podobnym pułapie. To dodatkowe obowiązki związane z procesem likwidacji szkody. Można to jednak zrobić bez większych nerwów. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni pakiet ubezpieczenia.

Dmuchaj na zimne i wszystko nagrywaj

W ostatnich latach widać wyraźny wzrost cen składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Wynika to z faktu, że jest coraz więcej kolizji, ale też coraz więcej osób porusza się po drogach bez obowiązkowego pakietu OC. Kary za jego brak są wysokie, jednak wciąż relatywnie niewielka liczba kontroli drogowych sprawia, że kierowców ryzykujących bezpieczeństwo swoje oraz innych jest coraz więcej. Jeśli więc taka osoba będzie sprawcą szkody, jedyną opcją, aby dochodzić swych praw, jest wejście na drogę sądową. Często się też zdarza, że mimo posiadania składki, sprawca kolizji ucieka z miejsca zdarzenia. Dlatego też coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na kupno rejestratora, który staje się później najlepszym dowodem w sprawie. Warto zainwestować w taki sprzęt, aby zapewnić sobie maksymalny spokój. Wiele z nich ma czujnik ruchu. Więc nawet na parkingu kamera się włącza i zapisuje obraz. Zatem w momencie, kiedy wracamy do auta i widzimy szkodę, od razu możemy zobaczyć, kto to zrobił i przekazać nagranie policji, która zajmie się wyegzekwowaniem naszych praw. Kamera pozwala również wygrać, jeśli mamy na drodze do czynienia z cwaniactwem, które ma doprowadzić do wyłudzenia odszkodowania. A to, niestety, staje się coraz częstszą praktyką.

Co zrobić, kiedy przytrafi się kolizja

Likwidacja szkód komunikacyjnych działa zawsze w ten sam sposób. Przede wszystkim należy posiadać odpowiedni pakiet ubezpieczenia. Musimy zdecydować, co jest nam potrzebne. Czy samo OC i kilka składek dodatkowych jak ubezpieczenie szyb i opon albo zdecydować się na pełne AC. W przypadku wykupienia OC/AC nie musimy się o nic martwić. Zawsze jesteśmy zabezpieczeni. Kiedy już zdarzy się kolizja, pierwszy krokiem jest zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi. Ten wtedy wdraża w życie procedurę, która polega na wycenie i naprawie szkód.

Postaw na właściwy warsztat

Kiedy już wycena zostanie przeprowadzona, przychodzi czas na oddanie auta do warsztatu. Przy likwidacji szkód ważne jest, aby oddać samochód w dobre ręce. A takie znajdziemy w warszawskiej Autoreducie. Zespół wykwalifikowanych fachowców z wieloletnim doświadczeniem doskonale wie, jak zadbać o pojazd, ponieważ działa ściśle według zaleceń producenta. Aby zajęli się i naszym autem, najpierw musimy skontaktować się z wybraną filią – mailowo lub telefonicznie – i uzgodnić wszystkie szczegóły. W momencie oddania samochodu do serwisu wszystkie nasze problemy się kończą. Personalny doradca od tej pory zajmuje się wszystkimi formalnościami, a mechanicy zadbają, aby samochód był jak nowy. Ponadto, jeśli zajdzie taka potrzeba, można skorzystać z auta zastępczego na czas naprawy (Mercedes C lub CLA), dzięki czemu nie tracimy możliwości wygodnego przemieszczania się podczas likwidacji szkody komunikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *