Zalety stosowania uchwytów do zabezpieczania ładunków w kontenerach

Kontenery transportowe pozwalają na transport nawet dużych objętościowo ładunków, na dowolnych odległościach. Może to być transport zarówno lądowy, jak i na przykład morski czy kolejowy i lotniczy. Przy pakowaniu kontenerów i załadunku różnych towarów stosowane są zabezpieczenia, które mają sprawić, że towar dotrze do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. W zastosowaniu są między innymi specjalne uchwyty.

Rodzaje uchwytów do zabezpieczania ładunków w kontenerach

Wnętrze kontenera jest zwykle puste. Ma on postać prostopadłościennej dużej skrzyni, ze ścianami, podłogą, drzwiami i dachem. Stalową konstrukcję kontenera stanowi jego podstawa i słupki narożne, a solidną ramę buduje się wzdłuż belek nośnych i dźwigarów poprzecznych.

Kiedy ładuje się kontener, należy zastosować specjalne zabezpieczenia, aby towary nie przesuwały się podczas transportu. Do tego celu służą m.in. uchwyty do zabezpieczania ładunków w kontenerach. W grupie tej można wymienić dostępne w firmie pro-trans.pl uchwyty do belek i tub oraz uchwyty do pasów.

Uchwyty do belek i tub dają możliwość zabezpieczania towarów o różnych masach całkowitych, umieszczanych nie tylko w kontenerach tradycyjnych, ale i w izotermach i w chłodniach. W wersji XL uchwyty te posiadają certyfikat AAR. Dostępne są również uchwyty do pasów, które zaprojektowano w taki sposób, by solidnie zabezpieczały towary w kontenerach tradycyjnych, w izotermach bądź w chłodniach.

Jakie zalety mają uchwyty stosowane w kontenerach?

Zabezpieczenie ładunku w transporcie kontenerowym w postaci odpowiednich uchwytów jest polecane z wielu powodów. Przede wszystkim takie zabezpieczenia są łatwe w montażu i demontażu. Nie trzeba więc poświęcać wiele czasu na ich zamontowanie. Można je dowolnie dostosować do szerokości kontenera. Nawet niezapakowany do końca kontener nie będzie zagrożeniem dla trwałości towarów, ponieważ można je zabezpieczyć uchwytami tam, gdzie kończy się ładunek.

Uchwyty można stosować w kontenerach tradycyjnych ze ściankami wykonanymi z blachy falistej, jak i w kontenerach o gładkich ścianach – w izotermach i chłodniach. Nadają się one w 100 proc. do recyklingu po ich zużyciu. To doskonałe zabezpieczenie niepełnych warstw towaru, jaki zostanie ułożony w kontenerze czy w chłodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *