Strefa biurowa w domu – jakie meble do niej wybierzesz?

Praca w domu ma swoje zalety (przytulny strój domowy, wymarzony dojazd do pracy) i pułapki (rozproszenie uwagi, mocno zamazana granica między biurem a godzinami pracy). Stworzenie wyznaczonej przestrzeni roboczej może pomóc w zwalczaniu tych ostatnich, ale robienie tego z myślą i intencją jest kluczem do tego, aby działała. Niezależnie od tego, czy przenosisz się z biurka do całego pokoju, czy po prostu wycinasz przestrzeń w kącie salonu, elementy, które wybierzesz, aby wyposażyć tę strefę, będą różnicą między produktywną a nieefektywną przestrzenią roboczą.

Meble biurowe rzadko prezentują estetyczny przykład funkcji łączącej formę, ale ponownie zastosuj tę koncepcję do bazy domowej i nagle masz dużo większą elastyczność, szczególnie na froncie projektowym. Wielkogabarytowe szafki na dokumenty i sztywne biurka są wymieniane na bardziej miękkie tekstury i delikatne linie. Papierowe notatki i beżowe ściany dopełniają żywe dzieła sztuki i rośliny doniczkowe, nadając okolicy kolorowy charakter. A jeśli wybierasz tradycyjne podejście, istnieją również ku temu możliwości.

Tylko dlatego, że używasz pokoju jako domowego biura, nie oznacza to, że musisz włączyć elementy „biurowe” – rozwiązania takie jak meble Muuto pozwalają stworzyć stylowe otoczenie, pozostawiając jednocześnie miejsce na przechowywanie materiałów biurowych i schowanie drukarki.

Ostatecznie pozyskiwanie najlepszych mebli do domowego biura to coś więcej niż tylko połączenie biurka z krzesłem. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli do domowego biura

Tworząc podstawy projektu domowego biura, zastanów się, ile miejsca będziesz potrzebować i gdzie będziesz czuł się najbardziej produktywny. Naturalne światło jest zawsze mile widziane, a jeśli masz możliwość wyrzeźbienia miejsca w pobliżu okna, skorzystaj z tego.

Zastanów się nad umiejscowieniem swojego biurka lub głównego miejsca pracy w pokoju. Ważne jest, aby czuć się komfortowo ze swoim widokiem i by stworzyć przestrzeń, w której możesz czuć się spokojny i skoncentrowany.

Ile masz miejsca?

Przed dokonaniem zakupu zrób spis metrów kwadratowych, jakie możesz wykorzystać. Jeśli przekształcasz wolną sypialnię w domowe biuro, będziesz mieć nieco większą wyrozumiałość co do rodzaju i ilości mebli, które możesz dostać. Jeśli Twoje miejsce pracy to krawędź stołu jadalnego lub konsoli wspartej między sofą a ścianą, będziesz chciał zmaksymalizować każdy posiadany centymetr kwadratowy.

Wskazówka dla profesjonalistów: jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do domowego biura, jest to, jak intensywnie wykorzystasz przestrzeń i jaką estetykę chcesz osiągnąć. Wielu ekspertów zaleca wybór biurka do pracy w pozycji stojącej – z takim masz większą elastyczność i możesz rozprostować nogi, jednocześnie maksymalizując produktywność.

Ile godzin pracujesz?

Liczba godzin, w których zwykle pracujesz, zwykle określa rodzaj mebli, których będziesz potrzebować. Na przykład, jeśli skłaniasz się do 40+ godzin tygodniowo, idealne miejsce z biurkiem i krzesłem jest idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *