Jak dbać o swój kocioł gazowy? 

Wielu właścicieli mieszkań w blokach oraz domów jednorodzinnych jest w posiadaniu jakiegoś pieca gazowego. Jak o każde urządzenie, tak i o kocioł grzewczy należy systematycznie dbać. Jak możemy to robić?

Na co dzień dokładamy wielu starań, aby dbać o techniczny stan posiadanych przez nas najróżniejszych rzeczy. Zazwyczaj zależy nam na sprawnie działającym samochodzie, ogrodowej kosiarce czy rowerze. W praktyce jednak czasem okazuje się, że najtrudniej jest pamiętać o niezwykle ważnym dla wszystkich domowników urządzeniu – jest nim oczywiście tytułowy kocioł gazowy. Wielu właścicieli wychodzi z założenia, że póki kocioł grzewczy funkcjonuje, ciepła woda w kranach jest, a grzejniki gdy trzeba są gorące, to wszystko jest w porządku. W praktyce jednak okazuje się, że piec grzewczy jak każde nieco bardziej skomplikowane urządzenie lepiej funkcjonuje, gdy regularnie dbamy o jego stan techniczny. Wielu właścicieli kotłów przeżywa szok, gdy w okresie sezonu grzewczego, na przykład w trakcie siarczystych lutowych mrozów urządzenie ulega awarii, a w regionie najzwyczajniej w świecie nie ma kompetentnego fachowca, który byłby w stanie szybko usunąć awarię. Zwłaszcza w większych miastach najlepsze i najskuteczniejsze firmy serwisowe są niezwykle zapracowane w sezonie grzewczym, a co za tym idzie ich usługi zamawia się nawet z tygodniowym lub dwutygodniowym wyprzedzeniem. Z uwagi zatem zarówno na komfort jak i zwykłe bezpieczeństwo domowników oraz swoje warto dbać o to, aby nieprawidłowości w pracy urządzeń grzewczych usuwać jeszcze przed rozpoczęciu jesienno zimowego sezonu. W tym celu zamawia się przegląd techniczny kotła – najlepiej tuż przed uruchomieniem instalacji centralnego ogrzewania w okresie wczesnej jesieni (w praktyce bowiem często okazuje się, że kocioł wchodzi w awarię właśnie w początkowym okresie sezonu grzewczego).

Autoryzowany serwis – dlaczego warto?

Bardzo dobrym sposobem na dbanie o stan techniczny kotła gazowego jest korzystanie z usług regionalnego autoryzowanego serwisu danej marki. Na przykład firma Buderus posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć autoryzowanego serwisu, dzięki czemu bez problemu każdy znajdzie odpowiedniego fachowca w swojej okolicy. Regionalna firma serwisowa mająca pod opieką nasz kocioł grzewczy zazwyczaj chętniej będzie podejmowała się usuwania ewentualnych awarii niż pierwsza lepsza firma, która świadczyłaby dla nas tylko jednorazową usługę. Co też bardzo istotne, autoryzowany serwis dysponuje łatwym dostępem do bazy części zamiennych, co niejednokrotnie ma kluczowe znaczenie w kwestii szybkiego usunięcia usterki.

Serwis Buderus Zamość, Chełm, Lublin
http://in-serwis.pl/
ul. Koło 12
21-040 Świdnik k. Lublina
Tel: 607 429 539
Mail: biuro@in-serwis.pl

Polecamy:
Tani przewóz maszyn rolniczych z Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *