Podaruj swojemu samochodowi prezent pod choinkę!

Jeśli co roku głowisz się nad tym, co podarować najbliższym, pewnie już od kilku tygodni masz przygotowane prezenty. W wirze świątecznych zakupów nie powinno się jednak zapominać o swoim aucie. W końcu to dzięki niemu składasz wizytę znajomym i wpadasz na święta do rodziny. Jego praca musi być zatem niezawodna – zależy Ci przecież na tym, by być wszędzie na czas.

Auto prosto z taśmy?

To, że auto jest zupełnie nowe, wcale nie znaczy, że nie wymaga Twojej opieki. Musisz pamiętać o tym, by jeździć ekonomiczne i właściwie dotrzeć silnik w ciągu pierwszych 1500 kilometrów. Choć może być to kuszące, nie stosuj jeszcze pełnego przyspieszenia i nie obciążaj silnika – na początku wystarczą 2/3 maksymalnych obrotów. Styl jazdy przez pierwsze 1500 km jest kluczowy dla jakości silnika – jeżdżąc ostrożnie, inwestujesz w przyszłość swojego auta.

Pamiętaj też o regularnym przeglądzie auta – przy nowym aucie, które nie zdradza objawów uszkodzeń, pierwszą wizytę u mechanika można zaplanować nawet po 7 latach. Nie zwalnia Cię to jednak z obowiązku zmiany oleju silnikowego i przekładniowego oraz utrzymywania jego właściwego poziomu. Dobrą opcją zabezpieczenia silnika na długie lata będą dodatki do oleju, które wzmocnią mechanizm.

Dla auta ponadczasowego

Jeśli z kolei masz swój samochód już kilka lat i chcesz o nie zadbać, zapewne myślisz o czymś co z jednej strony zabezpieczy silnik przed zużyciem ale z drugiej strony zregeneruje już istniejące zużycie które najczęściej objawia się braniem oleju. Dodatek do oleju Ceramizer zmniejsza branie oleju i skutecznie regeneruje silniki o przebiegu > 100 000 km. Zabezpiecz również swoje wtryskiwacz przed uszkodzeniem i stosuj regularnie co 10 000 km Ceramizer CP – dodatek do benzyny. Dzięki niemu z pewnością przedłużysz żywotność swojego auta – produkt ten nie tylko zapobiega powstawaniu nagaru i utrzymuje silnik w czystości – sprzyja też dokładniejszemu spalaniu paliwa i zmniejsza jego zużycie od 2 do 4%, co przekłada się na prawidłową i równomierną pracę silnika.

Jeszcze nie masz prezentu?

Dla każdego fana motoryzacji, a nawet dla samozwańczego mechanika – idealną propozycją świąteczną będą dodatki do benzyny. Właściwości czyszczące uszlachetniacza z pewnością wspomogą pracę silnika i wywołają szeroki uśmiech na twarzy obdarowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *