Symbole religijne na samochodach – co oznaczają niektóre z nich?

Wielu kierowców, choć ufa swoim umiejętnościom na drodze, powierza swój los także sile wyższej. Dzięki różnym symbolom umieszczanym na autach czują się bardziej pewnie i bezpiecznie. Owszem, pod wieloma względami jest to jedynie pobożne życzenie. Jeśli jednak ma sprawić, że dzięki temu kierowca będzie czuł się lepiej, nic nie stoi na przeszkodzę, aby na samochodzie czy w samochodzie mieć dowolne symbole religijne.

W przypadku samochodów możemy sobie pozwolić na zasadę: wolnoć Tomku w swoim domku. Bardzo często można na ulicach spotkać chociażby samochody, które z przodu mają zawieszone niewielkie podkowy na szczęście. Nikogo one nie dziwią, gdyż praktycznie wszędzie podkowy są symbolem powodzenia, dobrobytu i szczęścia. Nie powinny więc też dziwić jakiekolwiek symbole religijne, gdyż mają one podobne znaczenie. Na autach możemy umieszczać praktycznie wszystko, co nam się podoba. Oczywiście do momentu, gdy nie obrażamy czy nie ograniczamy wolności innych osób. Symbole religijne nie są zakazane i można je umieszczać w dowolnych miejscach. Zwykle jednak umieszczane są one na większości aut w tych samych miejscach.

Najbardziej popularna rybka

Jednym z najpopularniejszych symboli religijnych, jakie możemy zobaczyć na autach, jest popularna rybka, umieszczana najczęściej z tyłu pojazdu. Może być na zwykłą naklejką, czasem jest wykonana z tworzywa sztucznego bądź z metalu. Rybka jest jednym z symboli religijnych oznaczającą wiarę w Chrystusa i jego nauki. Wielu kierowców nakleja taki symbol, aby przede wszystkim czuć się bezpieczniej, a jednocześnie, aby głosić swoją wiarę innym użytkownikom dróg. Rybki na auta można bez problemu kupić w większości sklepów z dewocjonaliami, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Są one doskonale wyposażone, można w nich kupić nie tylko symbole na auta, ale również wiele innych emblematów religijnych i sporo literatury. Bez problemu znajdziemy więc czytania na dziś oraz inne inspirujące teksty. W sklepach z dewocjonaliami wybór jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie i dla swojego samochodu.

Symbole wewnątrz auta

Wielu kierowców umieszcza symbole religijne także we wnętrzu samochodów. Najczęściej są to niewielkie krzyżyki czy różańce wieszane na lusterku. Kierowcy wierzą, że taki symbol będzie ich chronił przed złymi zdarzeniami i nieszczęściem na drodze. W niektórych autach można również spotkać powieszone modlitwy do świętego Krzysztofa lub obrazki przedstawiające tego świętego. Jest to patron kierowców, do którego należy modlić się o bezpieczną jazdę i szczęśliwy powrót do domu. Świętego Krzysztofa na obrazkach można również bez problemu znaleźć we wszystkich sklepach z dewocjonaliami. Warto kupić ten niewielki obrazek – koszty są znikome, a święty w samochodzie z pewnością nie zaszkodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *