Systemy zadaszenia pergol – co sprawdzi się na Twoim tarasie?

Tarasy i pergole są nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa. Pozwalają na zwiększenie możliwości użytkowych pomieszczeń, poprawiają wygląd budynku, a także tworzą miejsca, w których można spędzać czas w czasie pięknej pogody. Aby na tarasie czy pod pergolą można było przebywać także w czasie mniej sprzyjającej pogody, warto zainwestować w dobrej jakości zadaszenia.

Efektowne pergole zachwycają nie tylko samym wyglądem, ale również roślinnością, jaka się po nich pnie, tworząc ciekawe, artystyczne kompozycje. Dzięki pergolom możemy mieć na tarasach namiastki bujnych ogrodów. Warto jednak szukać rozwiązań, które ochronią je przed palącym słońcem i deszczem. Dobrym pomysłem jest zadaszenie tarasu, dzięki czemu będzie można w nim spędzać czas nawet w czasie deszczu czy wiatru. Wybór rozwiązań jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie takie zadaszenie, które w stu procentach będzie pasowało do jego indywidualnych potrzeb.

Jak dopasować zadaszenie do tarasu?

Jeśli szukamy dobrego pomysłu na zadaszenie tarasu, musimy brać pod uwagę architekturę całego budynku i posesji. Dach nad tarasem nie może wyglądać zupełnie inaczej niż dach reszty budynku, kiepsko będzie się także prezentowało rozwiązanie utrzymane w innej stylistyce. Bardzo dobrym pomysłem mogą być zadaszenia tarasów aluminiowe, które są bardzo lekkie, wygodne w montażu, nie naruszają struktury budynku ani nie przytłaczają go wizualnie. Montaż takich zadaszeń zawsze warto zlecić fachowcom, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Samodzielne montowanie zadaszenia raczej nie ma szansy na doskonały efekt końcowy. Wybór rodzaju zadaszenia powinien być podyktowany także wielkością tarasu, jego kształtem, a także przeznaczeniem. Jeśli chcemy się na nim opalać i korzystać ze słońca, dobrze jest pomyśleć o takim zadaszeniu, które zakryje jedynie część, a nie cały taras.

Korzyści z posiadania zadaszonego tarasu

Zadaszenie na tarasie z pewnością zwiększa czas jego użytkowania w ciągu roku. Na odsłoniętych tarasach przebywamy jedynie latem, a i też nie zawsze. Czasem odstrasza nas deszcz i wiatr, innym razem palące słońce. Gdy wykonamy zadaszenie, możemy korzystać z tarasu od wiosny aż do jesieni, pod warunkiem, że temperatury na zewnątrz będą na odpowiednim poziomie. Dach nad tarasem osłoni taras przez deszczem, opadającymi z drzew liśćmi czy innymi zanieczyszczeniami lecącymi z dachu. Jeśli zdecydujemy się na zadaszenie połączone ze ściankami bocznymi, możemy również liczyć na ochronę przed wiatrem. Dzięki temu taras będzie miłym i przytulnym miejscem, zachęcającym do spędzania na nim czasu. Inwestycja w zadaszenie to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy jesteśmy zapalonymi miłośnikami grilla i spotykania się na dobrym jedzeniu ze znajomymi. Wykonanie zadaszenia nie wymaga żadnego zgody ani pozwolenia, pod warunkiem, że nie będzie ono wychodziło poza obręb budynku i zmieniało jego bryły. Można je więc bez problemu i bez żadnych formalności wykonać nawet w ciągu kilku dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *