Szlabany parkingowe – jak możesz wykorzystać je w swojej firmie?

Problem z parkowaniem dotyczy nie tylko mieszkańców dużych osiedli mieszkaniowych, ale również pracowników firm, szczególnie znajdujących się w centrum dużego miasta. Bardzo często pracownicy muszą spędzić sporo czasu, aby znaleźć wolne miejsce do zaparkowania auta. Jeśli jest taka możliwość, właściciel firmy powinien zorganizować przy niej parking, który przyda się nie tylko pracownikom, ale również klientom i innym osobom przyjeżdżającym do firmy.

Parking przy firmie to idealna opcja w sytuacji, gdy wielu pracowników przyjeżdża własnymi autami. Im większa firma, tym więcej potrzebnych jest miejsc parkingowych, aby zapewnić wygodne parkowanie. Jeśli w firmie kilkadziesiąt osób jeździ własnymi autami, często trudno jest znaleźć wolne miejsca w ogólnodostępnej przestrzeni. Gdy firma posiada na własność lub wynajęty plac lub jakąkolwiek inną przestrzeń, warto zorganizować na nim strzeżony, ogrodzony parking. Wbrew pozorom, nie jest to skomplikowane wyzwanie. Wystarczy ogrodzić teren siatką, a także zainstalować szlabany parkingowe, które będą automatycznie otwierały się chociażby na pilota czy za pomocą aplikacji w smartfonie. Dzięki temu wolne miejsca parkingowe będą zawsze dostępne, a jednocześnie samochody będą strzeżone przed kradzieżą. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stawianie auta w wolnej przestrzeni miejskiej, często dosyć mocno oddalonej od siedziby firmy.

Zabezpieczenie dla firmowych samochodów

Dobry, zabezpieczony parking przy firmie to także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy przedsiębiorstwo posiada na stanie spora flotę pojazdów służbowych, ciężarówki, pojazdy do transportu, a także maszyny budowlane. Powinny być one właściwie zabezpieczone przed kradzieżą i dostępem osób niepowołanych. Bardzo często są to pojazdy o wysokiej wartości, których zniknięcie mogłoby spowodować wiele problemów dla właściciela przedsiębiorstwa. Parking dla takich pojazdów powinien być odpowiednio przygotowany, zapewniać miejsce do parkowania zarówno dla aut osobowych, jak i dla pojazdów o większych gabarytach. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie osoby do pilnowania aut. Taka opcja będzie tym bardziej przydatna, im więcej kosztownych pojazdów na co dzień stoi na firmowym parkingu.

Dobry wybór szlabanów parkingowych

Bez względu na to, czy robimy parking dla samochodów pracowników, czy dla firmowej floty pojazdów, warto szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniego szlabanu. W tej kwestii warto zwracać uwagę na rozmiary drogi wjazdowej na parking, a także na gabaryty pojazdów, które będą z niej korzystały. Szlabany powinny być mocne, solidne, wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia i na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Dobrym rozwiązaniem będą te, które otwierają się w pełni automatycznie na pilota. Z pewnością będzie to dużo bardziej wygodne niż każdorazowe otwieranie szlabanu przez pracownika ochrony. Na dobrej jakości szlabanach nie należy oszczędzać. Jest to jednorazowy wydatek, a jednocześnie wieloletnia inwestycja. Im będzie lepszej jakości, tym większa pewność, że będzie służył w niezmienionym stanie przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *